• کدخبر: 10770
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۳۵ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۳/۰۹/۹
  • چاپ خبــر

برنامه کاهش مصرف دارو از سال آینده اجرا می شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای سال آینده(۱۳۹۴) باید برنامه ریزی کنیم تا مصرف دارو کاهش یابد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری اطلاع‌رسانی شهرستان دهاقان “دهاقان‌نا” به نقل از ایرنا، «سیدحسن قاضی زاده هاشمی» در حاشیه نخستین همایش مدیران پرستاری دانشگاه ها و بیمارستان های دولتی افزود: دارو و مواد اولیه آن گران است و مردم و پزشکان باید در مصرف دارو بیش از پیش رعایت کنند.

وی به تلاش های شش ماه اول امسال دولت برای کاهش قیمت دارو اشاره کرد و گفت: در شش ماه دوم امسال نیز افزایش قیمت داروهای داخلی بسیار کم بوده است.

هاشمی افزود: اما افزایش قیمت داروها نباید حداکثر ۱۰ تا ۱۵ درصد نسبت به گذشته باشد.

وی تصریح کرد: ۵۰ درصد داروهایی که مردم خریداری می کنند، وارداتی و برای بیماری های صعب العلاج است که البته قیمت این داروها نیز بدنبال فراخوان وزارت بهداشت ۲۶٫۵ درصد کاهش یافت و طی این ماه ها باید شاهد کاهش قیمت دارو باشیم.

** چشم چپ مدیر بیمارستان ضیائیان عمل شد

وزیر بهداشت به حادثه اسیدپاشی شب گذشته(شنبه) به دکتر سیامند انوری مدیر بیمارستان ضیائیان اشاره کرد و گفت : چشم راست او خوب است و چشم چپ او نیز دیشب عمل شده است. بخشی از بدن و صورت او دچار سوختگی شده است.

وی درخصوص علت این اسیدپاشی و عاملان آن ابراز بی اطلاعی کرد و افزود: مساله اسیدپاشی در جامعه نیاز به فرهنگسازی دارد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه دکتر انوری در جنوبی ترین و محروم ترین بیمارستان تهران خدمت می کند، افزود: همه افرادی که تریبونی در اختیار دارند باید جامعه پزشکی را تکریم کنند و این که برخی اشکالات جامعه پزشکی را در تریبون های عمومی فریاد می زنند، کار درستی نیست و موجب می شود برخی افراد جریح شده و رفتارهای ناهنجار از خود نشان دهند.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها