• کدخبر: 11956
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۱۸ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۴
  • چاپ خبــر
روحانی در جمع خبرنگاران از مباحث جلسه سران قوا گفت

بحث درباره بودجه، تحولات منطقه، رونق فضای کسب و کار، آلودگی هوا و پرونده هسته‌ای

رئیس جمهور کشورمان با اشاره به برگزاری جلسه سران قوا گفت: در این جلسه درباره موضوعاتی همچون بودجه، تحولات منطقه، رونق فضای کسب و کار، آلودگی هوا و پرونده هسته‌ای بحث و گفت‌وگو شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان “دهاقان نا”به نقل از فارس حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان عصر امروز در پایان جلسه سران قوا با اعلام این مطلب افزود: جلسه سران قوا همیشه پرخیر و برکت بوده است و این جلسه هم از این قاعده مستثنی نیست و به طور قطع پرخیر و برکت خواهد بود.

وی گفت: یکی از مسائلی که در جلسه امروز مورد بحث قرار گرفت موضوع بودجه سال آینده بود که استحضار دارید در حال حاضر بودجه در مجلس روند تصویبش را می‌گذارند و به طور طبیعی باید پیش‌بینی‌های لازم برای سال آینده انجام گیرد و احیاناً برخی مشکلات باید حل شود.

روحانی گفت: مسئله بعدی که بخشی از وقت جلسه امروز را گرفت موضوع رونق‌بخشی به فضای کسب و کار بود که ما نیازمند آنیم که موانع موجود برداشته شود و مشکلات بر سر راه رونق اقتصادی حل شود.

وی گفت: البته قوه قضاییه همیشه حمایت کرده اما موضوعاتی مانند معوقات بانکی وجود دارد که متأسفانه امروز شاهد برخی از نقایص به وجود آمده به واسطه آن هستیم.

رئیس جمهور کشورمان گفت: در برخی موارد هستند افرادی که تخلف کردند و از منابع بانکی در مسیری ندارست استفاده کردند که به طور قطع باید با این افراد برخورد شود اما برخی افراد هم هستند که به دلیل بروز مشکلات نظیر تغییر یک باره نرخ ارز دچار مشکل شدند و به نوعی می‌توان گفت تقصیری نداشتند.

روحانی افزود:‌ قرار شد در استان‌ها از سوی دولت کمیته‌هایی تشکیل شود تا این موارد را بررسی کنند و به توانیم به این افرادی که به این شکل گرفتار شدند کمک کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یکی دیگر از مسائل که امروز مورد بررسی قرار گرفت بحث پرونده هسته‌ای عنوان کرد و گفت: الحمدالله مذاکرات به خوبی پیش می‌رود و در چارچوب قوانین نظام تیم مذاکره‌کننده کار خود را انجام می‌دهند و اعضای این تیم مورد تأیید همه مسئولان هستند به گونه‌ای که رهبری هم چندین بار این تیم را مورد تأیید قرار دادند.

وی گفت: امروز ما به نقاط خوبی نزدیک شده‌ایم هرچند که برخی مسائل و موانع برطرف نشده اما غرب احساس کرده است که باید در برابر حقوق مردم ایران از خود واکنش نشان بدهد و این حقوق را به رسمیت بشناشد.

روحانی تصریح کرد: یکی دیگر از موارد بررسی بحث آب و هوای کلانشهرها و برطرف شدن آلودگی‌ها بود که مقرر شد با برنامه‌ریزی و همچنین افزایش صنعت حمل و نقل عمومی و دور کردن صنایع آلاینده از اطراف تهران این موضوع نیز مرتفع شود.

رئیس جمهور گفت: البته مردم گواه هستند که امسال نسبت به سال گذشته روزهای آلوده‌مان کمتر بود هرچند تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

روحانی افزود: آخرین مطلبی که در جلسه امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت بحث شرایط امروز خاورمیانه و منطقه بود و اقداماتی که جمهوری اسلامی در این سالها انجام داده و همچنین تلاش‌هایی که باید در جهت مبارزه با تروریسم و مداخلات نابجایی که قدرت‌های بزرگ در منطقه دارند انجام شود.

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران درباره اینکه آیا در جلسه امروز بحثی درباره فضای مجازی نیز شد یا خیر؟ گفت: بحث درباره فضای مجازی در طول جلسات مختلف مطرح می‌شود اما در این جلسه به این موضوع نپرداختیم.

وی گفت: در سایر جلسات و حتی جلسات شورای امنیت ملی نیز ما با رؤسای قوا و سایر مسئولان درباره فضای مجازی صحبت و هم‌اندیشی می‌کنیم.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها