• کدخبر: 12928
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۰۷ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۳۰
  • چاپ خبــر
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دهاقان در راستای اقتصاد مقاومتی:

پرداخت وام اقتصاد مقاومتی ۶ میلیارد و ۵۰۰ هزار ریالی و اشتغال۶۰ نفر

اقتصاد مقاومتی راهکاری که می تواند کشور را از وابستگی به در آمد های نفتی بی نیاز کند وکشور را در مقابله با قدرتهای استکباری بیمه نماید .نظریه اقتصاد مقاومتی اولین بار توسط مقام معظم رهبری مطرح گردید که می تواند به عنوان راهبردی کلان برای تعیین مسیر پیشرفت کشور قرار گیرد.

به گزارش  پایگاه تحلیلی خبری شهرستان دهاقان “دهاقان نا”  بهمن افشار ی در گفتگوی خبری با خبرنگار ما گفت: راهبرد اقتصاد مقاومتی از دیدگاه مقام عظمای ولایت نیازمند چارچوب سازیهای جدید در حوزه مصرف، بخش خصوصی، نفت، صادرات، واردات، تولید ملی، دانش و فن آوری است که هر یک از آنها راهبردهای اجرائی خاص خود را می طلبد.

وی ادامه داد: باید اقتصاد کشور را بر پایه طرحی که پویا، پیشرو و الگوی مناسب برای جهانیان بخصوص جهان اسلام باشد، استوار کرد .

وی با اشاره بر تحقق فرامین مقام عظمای ولایت افزود : بسیج در راستای تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب اقدامات بسیاری انجام داده، از جمله: حمایت از تولید کنندگان داخلی و آموزش جوانان با پرداخت وام به مبلغ ۶ میلیارد و ۵۰۰ هزار ریال به افراد واجد شرایط برای اخذ تسهیلات از قبیل گلخانه، صنایع تبدیلی، صنایع دستی، قارچ، تولید کود ورمی کمپوست، پرورش دام و پرورش زنبور عسل بوده است، که تعداد ۶۰ نفر اشتغال به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد گردیده است.

افشاری گفت: با ادارات شهرستان جلساتی برگزار گردید که بیشترین تعامل را با مرکز فنی و حرفه ای شهرستان داشته است.
فنی و حرفه ای در این راستا اقدام به برگزاری دوره های آموزشی از قبیل مکانیک و برق خودرو ،IT ، کلاسهای مهارتی بسیجیان در امر اقتصاد مقاومتی در رشته تولید قارچ ،کود ورمی کمپوست به تعداد ۵۰ نفر و صدور گواهی نامهنموده است.

فرمانده ناحیه بسیج افزود: همکاری و تعامل با اداره جهاد کشاورزی در برگزاری همایش فصلی اقتصاد مقاومتی و رشد و تعالی کشاورزی شهرستان و راه اندازی کانون بیسج مهندسین کشاورزی از جمله اقدامات بسیج در سال ۱۳۹۳ بوده است.

وی ادامه داد: با اشاره به فعالیتهای صورت گرفته متأسفانه اقتصاد مقاومتی در کشور به عنوان یک راهکار اساسی مورد توجه مسئولان قرار داده نشده است و به صورت شعاری با آن برخورد می گردد و مسئولان باید با نگاه به داخل و استفاده از ظرفیتهای داخلی مشکلات کشور را حل نمایند.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها