دهاقان‌ بیدار

پرداخت وام اقتصاد مقاومتی ۶ میلیارد و ۵۰۰ هزار ریالی و اشتغال۶۰ نفر

کدخبر: 12928
بهمن ۳۰, ۱۳۹۳ در ساعت ۶:۰۷ ب.ظ

به گزارش  پایگاه تحلیلی خبری شهرستان دهاقان “دهاقان نا”  [1]بهمن افشار ی در گفتگوی خبری با خبرنگار ما گفت: راهبرد اقتصاد مقاومتی از دیدگاه مقام عظمای ولایت نیازمند چارچوب سازیهای جدید در حوزه مصرف، بخش خصوصی، نفت، صادرات، واردات، تولید ملی، دانش و فن آوری است که هر یک از آنها راهبردهای اجرائی خاص خود را می طلبد.

وی ادامه داد: باید اقتصاد کشور را بر پایه طرحی که پویا، پیشرو و الگوی مناسب برای جهانیان بخصوص جهان اسلام باشد، استوار کرد .

وی با اشاره بر تحقق فرامین مقام عظمای ولایت افزود : بسیج در راستای تحقق فرامین رهبر معظم انقلاب اقدامات بسیاری انجام داده، از جمله: حمایت از تولید کنندگان داخلی و آموزش جوانان با پرداخت وام به مبلغ ۶ میلیارد و ۵۰۰ هزار ریال به افراد واجد شرایط برای اخذ تسهیلات از قبیل گلخانه، صنایع تبدیلی، صنایع دستی، قارچ، تولید کود ورمی کمپوست، پرورش دام و پرورش زنبور عسل بوده است، که تعداد ۶۰ نفر اشتغال به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد گردیده است.

افشاری گفت: با ادارات شهرستان جلساتی برگزار گردید که بیشترین تعامل را با مرکز فنی و حرفه ای شهرستان داشته است.
فنی و حرفه ای در این راستا اقدام به برگزاری دوره های آموزشی از قبیل مکانیک و برق خودرو ،IT ، کلاسهای مهارتی بسیجیان در امر اقتصاد مقاومتی در رشته تولید قارچ ،کود ورمی کمپوست به تعداد ۵۰ نفر و صدور گواهی نامهنموده است.

فرمانده ناحیه بسیج افزود: همکاری و تعامل با اداره جهاد کشاورزی در برگزاری همایش فصلی اقتصاد مقاومتی و رشد و تعالی کشاورزی شهرستان و راه اندازی کانون بیسج مهندسین کشاورزی از جمله اقدامات بسیج در سال ۱۳۹۳ بوده است.

وی ادامه داد: با اشاره به فعالیتهای صورت گرفته متأسفانه اقتصاد مقاومتی در کشور به عنوان یک راهکار اساسی مورد توجه مسئولان قرار داده نشده است و به صورت شعاری با آن برخورد می گردد و مسئولان باید با نگاه به داخل و استفاده از ظرفیتهای داخلی مشکلات کشور را حل نمایند.


[1] “دهاقان نا”  : http://dehaghanna.ir/