• کدخبر: 12936
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۴۰ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۳۰
  • چاپ خبــر
در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی صورت گرفت:

آثار روشن اجرای اقتصاد مقاومتی

ریاست کمیته امداد شهرستان دهاقان در گفتگو با خبرنگار دهاقان نا: کمیته امداد در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی برنامه ریزی و در این راستا مبلغ ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت نموده است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شهرستان دهاقان “دهاقان نا”: محمود دوائی در گفتگو با خبرنگار ما، اقدامات کمیته امداد امام خمینی (ره) را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، حمایت از صنایع کوچک و افراد تحت پوشش و جوانهای جویای کار و توانمند عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه باید زمینه را برای تحقق جهش اقتصاد و عدم وابستگی به کشور های دیگر با توجه به ظرفیتهای داخل فراهم کرد گفت: باید ظرفیتهای جوانان را در این امر شناخت و سپس حمایت نمود .

ریاست کمیته امداد دهاقان گفت: کمیته امداد جهت حمایت از قالیبافان این شهرستان در سال ۹۳ که ۴۰ نفر میباشند، مبلغ دو میلیارد ریال وام پرداخت کرده است .

و ی افزود: مشکلات بافندگان شهرستان در زمینه تولید فرش، فقدان بازار فروش فرشهای دستباف است، که با توجه به عدم حمایت دولت و صادرات تولید کنندگان فرش، قادر به ادامه فعالیت نمی باشند.

دوائی اظهار داشت: مسئولین ادارات می توانند جهت حمایت از قشر قالیباف، با پرداخت وام به کارمندان، آنها را نسبت به خرید فرش دستباف ترغیب نمایند.

ریاست کمیته امداد دهاقان در ادامه افزود: کمیته امداد در راستای تقویت تولید کنندگان، با پرداخت وام قرض الحسنه به مبلغ ۱۰۰ الی ۱۵۰ میلیون ریال به گلخانه داران ، کشاورزان ، طرح حمل و نقل، و راه انداز ی طرحهای پرورش دام که جمعاً مبلغ ۱۸ میلیارد ریال است توانسته برای ۴۰۰نفر اشتغال ایجاد کند.

قال1ی

قالی

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها