دهاقان‌ بیدار

در ایام فاطمیه کاری نکنیم که باعث رنجش امام زمان (عج) شود

کدخبر: 13778
اسفند ۲۹, ۱۳۹۳ در ساعت ۴:۴۳ ب.ظ

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری شهرستان دهاقان “دهاقان نا” [1]حجت الاسلام جابرانصاری در خطبه های نماز جمعه با سفارش به تقوای الهی گفت: بسیاری از مردم به سبب ترک اطاعت و تقوای الهی، گرفتار مرگ زودرس می‌شوند و گناهان، عمرشان را کوتاه می‌کند. چنان که خداوند به صراحت می‌فرماید: بسیاری از سختی‌ها و مشکلات زندگی به سبب ترک ذکر الله است.

وی همچنین علت افزایش مرگ ناگهانی و زودرس را گناهانی همچون قطع رحم، دروغ، زنا، آزار پدر و مادر برشمرد.

خطیب نماز جمعه دهاقان در ذکر فضائل حضرت زهرا (سلام الله علیها)بیان کرد: نخستین سنگ بنای وجود انسان، انعقاد نطفه اوست، چرا که به هر حال نطفه است که قسمت مهمی از ارزش‌های وجودی انسان را در بر دارد، و به همین دلیل در روایات اسلامی دستورهای زیادی وارد شده که این سنگ زیر بنا درست نهاده شود.

هنگامی که به تاریخ زندگی بانوی اسلام فاطمه زهرا(سلام الله علیها) مراجعه می‌کنیم، می‌بینیم او در این زمینه یک وضع استثنائی دارد که در تاریخ شخصیت‌های بزرگ جهان اعم از مرد و زن بی نظیر است.

وی در ادامه اظهار داشت: رسول خدا(صلی الله علیه وآله) فرمود: در شب معراج هنگامی که جبرئیل مرا وارد بهشت کرد، از تمام میوه‌های بهشتی به من داد، و از عصاره آنها نطفه فاطمه در رحم خدیجه منعقد شد. هنگامی که مشتاق آن میوه‌های بهشتی می‌شوم، فاطمه را می‌بوسم و از بوی او بوی تمام آن میوه‌ها را که در آن شب خوردم استشمام می‌کنم.

امام جمعه موقت دهاقان با اشاره به تقارن نوروز و ایام فاطمیه افزود: باید ایام فاطمیه را ارج بنهیم و مبادا کاری کنیم که موجب رنجش امام زمان (عج) شود و به همین مناسبت باید مراسمات عزاداری در شهرستان با قوت برگزار شود.


[1] “دهاقان نا”: http://dehaghanna.ir/