• کدخبر: 30402
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۳۶ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۳/۲۷
  • چاپ خبــر
مقاله و یادداشت؛

چه کسی می گوید تحریم برداشته شده است؟ خوش بینی به آمریکا تمام!

آقای ظریف در صحن علنی مجلس اذعان نمود فقط کسانی در داخل کشور هستند که می گویند تحریم ها برداشته نشده است، اگر تحریم ها برداشته شده پس چرا مردم همه نظر دیگری دارند، چرا خود آمریکائیها می گویند تحریم ها به قوت خود باقی است و اگر تحریم ها را برداشته اند، چرا هر روز تحریم جدیدی را شروع می کنند؟

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، برداشته نشدن تحریم ها وعده ای که دولت یازدهم به واسطه آن توانست رأی مردم را به سمت خود جلب کند، او ادعا می کرد که دشمنی دشمنان به خاطر اینست که ما نتوانسته ایم با آنها مذاکره کنیم.

اکنون باید در یک بازی برد برد، بتوانیم منافع کشور را به دست بیاوریم، باید در مذاکرات با کدخدا صحبت کنیم و گره مشکلات را باز کنیم، باید کاری کنیم که هم چرخ سانترفیوژها بچرخد و هم چرخ زندگی مردم.

وعده ای که باعث شد مردم اعتماد کنند و سرنوشت کشور را در اختیار دولت یازدهم قرار بدهند، وعده ای که پس از گذشت سه سال در هاله ای از ابهام است، هر روز لایه جدیدی از دشمنی دشمنان رو می شود.

وعده ای که باعث شد دستاوردهای هسته ای طی سالیان گذشته را از دست بدهیم، وعده ای که باعث شد یک طرفه تعهداتی را بپذیریم که دشمن را از شرایط بدی که داشت نجات دهد، وعده ای که باعث شد برای تحقق آن از باارزش ترین دستاوردهای خود بگذریم.

هنگامی که مذاکرات هسته ای در حال شکل گرفتن بود و در دولت قبل شروع شد، آمریکائیها حاضر بودند با بیست درصد و بیست هزار سانترفیوژ، ایران هسته ای را بپذیرند، حال چه اتفاقی افتاد که با دولت یازدهم در حالتی باور نکردنی به شرایط ده سال گذشته نزول کردیم.

دستاورد دولت از اجرای تعهدات سنگین برجامی چه بود؟

امروز نه تنها ریالی از دلارهای بلوکه شده ما برنگشته که آمریکائیها جسارت نموده و بیش از دو میلیارد دلار اموال ایران را سرقت نمودند.

امروز دشمنان تاریخی نظام اسلامی به بهانه های حقوق بشر، موشکی و … می خواهند مسیر جدیدی را برای فشار باز و باز از ما باج خواهی کنند.

دشمنی آنها به این اکتفا نمی کند، قرآن کریم می فرماید: «آنها دست بر نمی دارند مگر شما از اعتقاداتتان دست بکشید و به دین آنها درآئید».

من از مسئولان می پرسم: «چه کسی می گوید تحریم ها برداشته شده است؟ چرا چهره آمریکا را برای مردم بازگو نمی کنید؟ چرا منافع کشور باید فدای منافع حزبی و سیاسی شود؟».

مقام معظم رهبری در حرم امام خمینی (ره) فرمودند: «طرف، که آمریکائی باشد، یک تعهداتی کرد، جمهوری اسلامی تعهدات خودش را انجام داد، ولی آن طرف بدقول بعهد بد حساب دارد دبه می کند، الآن دبه کرده است، خیلی خب این یک تجربه است، این شد تجربه، یعنی خوشبینی تمام!».

 

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها