• کدخبر: 31234
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۰۵ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۴/۲۱
  • چاپ خبــر
تحلیلی بر سخنان رهبر انقلاب در خطبه های نماز عید فطر؛

صاحبان فیش نجومی برکنار و محکوم شوند

رهبر معظم انقلاب عزل، برکنار نمودن و برگرداندن پول بیت المال از وظایف مسئولان دانسته و افزودند: اعتماد مردم به نظام کم می شود، باید با اقدام جدی اعتماد مردم را جلب کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، مسئله فیش های نجومی خسارتی که به اعتماد مردم به نظام وارد نمود، مردم در مسئله فیش های نجومی کاری به این مسئله ندارند که چه کسی حقوق نجومی می گیرد؟، چه کسی بیت المال را بیت الحال می داند؟، چه کسی مسبب اصلی آن است؟ اینها در مرحله بعدی است، مسئله اصلی اینست که مردم نظام اسلامی را در این امر سهیم می کنند و منتظر برخورد با ویژه خواران و دست اندازان به بیت المال هستند.

موضع دقیق، رفتار رهبر معظم انقلاب و اعتماد مردم به شخصیت حقیقی توانسته است نظام اسلامی را از گذرگاههای خطرناک عبور دهد و دشمن نتواند اهدافش را در کشور دنبال کند.

فتنه ۸۸ و فاجعه تقلب و هجوم به ارزش های نظام، مسئله فیش های نجومی و خسارت به افکار عمومی، جدا کردن مردم از بدنه نظام اسلامی، ایجاد شکاف طبقاتی و تعیین طبقه های مرفه و بی درد که فقط می توانند مردم را در سختی و فشار ببینند، نمونه ای از صدها موردی است که با اعتماد مردم به رهبر معظم انقلاب و با تبیین صحیح وی، برطرف شده است.

اینکه جلسه برای فقر مردم بگذاریم، اینکه همایش های دهان پر کن مبارزه با فساد اقتصادی و ایجاد آرامش اقتصادی بگذاریم، اینکه در شعارهایمان شعار درستکاری و پاکدستی بدهیم، اینکه بخواهیم مردم را با اعتقاداتشان در بی خبری کامل از مسائل بگذاریم و آنها را محرم کشور ندانیم، همه اینها می تواند حمایت از طبقه مرفه جامعه را پنهان کند، نمی تواند ویژه خواری عده ای را از دیدگان مردم ببرد، نمی تواند فساد را پنهان گند، نمی تواند برای مردم عدالت و امنیت اقتصادی بیاورد، نمی تواند فساد را برای ابد پشت فیش های نجومی و رانت های میلیاردی و قراردادهای ذلت پذیر نگاه دارد، نمی تواند سفره های مردم را رنگین کند و زندگی مردم را رونق دهد، شاید در یک کلام بتوانیم بگوئیم با عمل کثیف نمی توانیم کثافات را برطرف کنیم.

اشرافی گری در سطح مسئولان و کارگزاران با دیدگاه های اقتصاد سرمایه داری و لیبرالی در جامعه موج می زند، بعضا می بینیم ساده زیستی مسئولان زیر سوال می رود و آن را ریاکاری می دانند، جایی که حضرت علی علیه السلام خطاب به مردم می فرماید: «مسئولان نظام اسلامی باید همانند پائین ترین طبقه مردم زندگی کنند، تا آنها احساس نابرابری نکنند»، شده است که ماجرای سفرهای میلیاردی به کیش و مکانهای تفریحی، جشن های اشرافی و ویلاهای اعیانی در شمال و تهران توسط کسانی که خود را صاحب انقلاب می دانند گاه گاهی قلب مردم را به درد می آورد.

دیگر مردم نمی توانند فریب سخنان آنها را بخورند، لیک که مشی انقلاب و نظام اسلامی این نبوده و نیست، بنیانگذار نظام اسلامی، امام خمینی(ره)، در ساده ترین مکان و امکانات زندگی می کرد و هم اکنون خلف صالح آن امام خامنه ای در خانه ای محقر و ساده زندگی می کند.

رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز عید فطر فرمودند: «می خواهند شکم ها را از مال حرام پر کنند»، سخنی که امام حسین در روز عاشورا خطاب به سپاهیان عمر سعد گفت: «عدم تأثیر سخنان من برای اینست که شکم هایتان از حرام پر شده است».

مسئله فیش های نجومی که هم اکنون در محاوره های همه مردم سخن اصلی آنها محسوب می شود و هیچگونه سخنی مردم را نمی تواند به سمت دیگری هدایت کند، ژست های برخورد، نمی تواند فقط کارآیی داشته باشد، خیانت به آرمانهای اسلامی در ویژه خواری عده ای نمی تواند فقط با سخن برطرف شود.

مردم منتظر شناسایی عوامل و همه کسانی هستند که موجبات ایجاد زمینه این ویژه خواری در نظام اسلامی به وجود آمده است.

برخورد دقیق منطقی، محکم، قاطعانه و محکوم نمودن آنها، مجازات افراد و عدم پیگیری همه آنها و مسببان اصلی آن نیاز امروز جامعه برای بازگشت اعتماد مردم به مسئولان نظام است.

نمی شود با فرافکنی گناه خودمان را به گردن دیگران بیندازیم و مسائل را فراموش کنیم، با صدور بیانیه و خطابه آلام مردم تسکین پیدا نمی کند، مردم می خواهند ببینند که مسئولان اجرایی و قضایی در عمل با همه ویژه خواران چگونه برخورد می کنند؟

امیرالمومنین علی علیه السلام در مسئله ای که یکی از والیان حکومت به بیت المال دست اندازی نموده بود فرموده بودند: «با آن به شدت برخورد کنید و آبرویش را در جمع مردم ببرید تا کفر دیگر جرأت دست اندازی به بیت المال نکند».

حالا چه شده است که عده ای به جای برخورد رفتار زشت و ناپسندشان را توجیه و آن را امری شایسته و معمولی و حق افراد می دانند.

در نهایت از سخنان امام خامنه ای این نکته به گوش می رسد که نظام اسلامی با هیچ کس تعارف ندارد و اگر کسانی هستند که می خواهند با تجارت بیت المال بزرگترین ارزش نظام اسلامی، عدالت را، اعتماد مردم را سلب نمایند، جایی برای آنها در مسئولیت اجرایی نیست.

شاید اگر مسئولانی که هم اکنون در رأس کار اجرایی هستند، به جای برخورد با منتقدان، دلسوزان و انقلابی ها، آنها را بها می دادند و در مسئولیت های اجرایی بکار می بردند، هم اکنون نباید شاهد این وضعیت باشیم.

اقدامی که دل هر مسلمان آزاده ای را می رنجاند، فردی در نظام اسلامی چند صد برابر دیگری حقوق دریافت می کند و آن را حق خود می داند، با اقدام قاطعانه باید در ترمیم این شکست اقدام کرد و سخنان مقام معظم رهبری اتمام حجتی است برای همه کسانی که مسئول برخورد با خزانه خالی و ناتوانی در پرداخت یارانه ۴۵ هزار تومانی به مردم هستند و هم اکنون می توانند حقوق های میلیونی بگیرند و پاداش های میلیاردی دریافت کند.

دولت باید از دید خودش حرکت مبارزه با فساد را پیگیری کند و کار قاچاق دولت را به قوه قضائیه معرفی و با آنها مسامحه و برادری نکند.

 

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها