• کدخبر: 33943
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۲۷ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۸/۳۰
  • چاپ خبــر
به بهانه اربعین حسینی؛

قیام امام حسین تاریخ عطف بشریت است/ اربعین مقدمه ساز ظهور منجی است

این روزها که اربعین حسینی رسیده است، احساس و شور مردم انسان را به فکر فرو می برد و می بیند که مردم حاضرند همه دار و ندار خود را بدهند تا کربلا را در اربعین حسینی درک کنند.

به گزارش دهاقان بیدار، یادداشت سردبیر- هنگامی که در کنار کاروان های اعزامی به کربلا می ایستم می بینیم عشق به امام حسین در قلب و دلشان شعله ور شده و حاضرند در راه مولای بی سرشان جان دهند.

مردم شهرمان نیز در پی ایجاد حماسه ای نو هستند و با خیل عظیم عاشقان حسین در سرزمین بین الحرمین همراه شدند تا به دشمنان شیعه بفهمانند عزت و صلابت، مرام تشیع است و فکر پلید است که بخواهند مسلمانان را در جهان خوار کنند.

کاروان ها یکی پس از دیگری حرکت کردند و دل های مردم با آنها همراه شد، اشکهایی که پای قدمهای زائران حسین ریخته شد و خود را همراه این کاروان عظیم در پیاده روی اربعین کرد.

جاذبه مغناطیس حسین انسان ها را به سمت خود می کشید و همه عالم را متوجه بین الحرمین می کرد، سؤالی که همه را به خود مشغول کرده است اینست: این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست؟ و این چه شمعی است که جان ها همه پروانه اوست؟

باید گفت: عشق از معرفت به وجود می آید، معرفتی که در فطرت ما نهادینه شده است، هر چه عزت داریم از اهل بیت علیهم السلام داریم.

قیام امام حسین (ع) نقطه عطف تاریخ بشریت شد، این قیام باعث شد همه کسانی که بدنبال زندگی در ذلت و بیعت با دشمن بودند، بدانند که زندگی جز آزادگی و عزت نیست، مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت و ستمکاران است، پس باید در مقابل ظلم ایستاد و با آن مبارزه کرد.

این روزها که اربعین حسینی رسیده است، احساس و شور مردم انسان را به فکر فرو می برد و می بیند که مردم حاضرند همه دار و ندار خود را بدهند تا کربلا را در اربعین حسینی درک کنند.

کاروان های اعزامی به کربلا انسان را به یاد رزمندگان جبهه های حق علیه باطل می اندازد، جبهه ای که از آغاز خلقت بوده و همیشه مردمانی در جبهه حق دشمن را خار کرده اند و امروز هم صحنه جنگ با دشمن بسیار وسیع است؛ تکفیری ها، داعشی ها، آمریکائیها، انگلیسی ها و صهیونیست ها و همه کسانی که دشمن آزادی و آزادگی هستند، باید بدانند ملت ایران صبرشان بسیار است، ولی اگر صبرشان لبریز شود دنیای آنها را جهنمی می کند که هر روز هزار بار برای خود طلب مرگ کنند.

خط قرمز ما اهل بیت علیهم السلام است، دشمنان اگر کوچکترین توهینی به ساحت مقدسشان کنند، خواهند فهمید که طومارشان چگونه جمع خواهد شد.

اربعین مقدمه ساز ظهور منجی عالم بشریت است، ما با کاروان یاوران حضرت مهدی (عج) همراه شده ایم، حضرت مهدی (عج) هر روز دعایش اینست که بیاید و جهان را پر از عدل و داد کند، پس بیاییم در این اربعین دعا کنیم تا نائب بر حقمان بیاید، اماممان بیاید و ما را از این همه ظلم نجات دهد.

 

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها