• کدخبر: 34348
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۴۱ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۶
  • چاپ خبــر
کارشناس مسائل سیاسی:

بصیرت، تنها راه حفظ انقلاب و ایستادگی درمقابل زیاده خواهی دشمنان است

یوسف انصاری پور گفت: باید انقلابی عمل کردن را بر اساس همان پایه و مبنایی که امام (ره) پیروز کرد ادامه دهیم که دوام انقلاب به همان هاست، دشمن شناسی پایبندی به ارزشها و مبانی نظام اسلامی، شناخت هدف و ایستادگی در مقابل استکبار از عوامل حفظ و تداوم انقلاب است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار دهاقان بیدار با اشاره به اینکه انقلابی عمل کردن نشستن در اتاق در بسته نیست و باید برای حفظ انقلاب سیلی خورد افزود: انقلاب و نظامی که بر پایه و دیدگاه امام (ره) شکل گرفت باید با نگاه انقلابی حفظ شود و باید بدانیم اسلامی مخالف دارد که استکبار ستیز بوده و در مقابله با ظلم در عرصه اجتماع حضور داشته باشد.

یوسف انصاری پور تنها راه پیشرفت و عزت را ایستادگی در مقابل زیاده خواهی دشمنان دانست و گفت: قرآن کریم هم با تأکید بر مقاومت در مقابل دشمنان تنها راه پیروزی را مقاومت می داند و از مسلمانان می خواهد که در برابر دشمن کوتاه نیایند، حق خود را مطالبه کنند و دنباله رو دشمن در حوزه های سیاسی و اقتصادی نباشند.

وی مؤلفه حساسیت نسبت به دشمن را از اصول حفظ انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: دشمنی که امروز با حربه تحریم فلج کننده اقتصادی بدنبال فلج کردن ایران است نمی تواند دوست ما باشد بنابراین نباید با آن سازش کرد و نسبت به هر رفتاری از طرف هر گروه و نهادی بر علیه نظام اسلامی برنامه ریزی شود باید حساس باشیم.

انصاری پور افزود: پایبندی به ارزش ها و مبانی نظام اسلامی برای پیشرفت نظام اسلامی، مهم و تأثیرگذار است پس جمهوری اسلامی بر مبنای ارزش های اسلام رخ داده و باید به این مبانی پایبند باشیم.

کارشناس مسائل سیاسی با توجه به شناخت هدف در تحقق کامل نظام اسلامی گفت: امام (ره) هدفش از انقلاب را حکومت اسلامی، بیداری اسلامی و زمینه سازی برای ظهور امام زمان (عج) دانسته است که در این راه باید با ظلم و جور در تمام دنیا مقابله کنیم.

وی مذبذب بودن را برای یک انقلاب سمی مهلک دانست و تصریح کرد: عده ای که هم اکنون در مذاکرات هستند در سال ۱۳۸۲ می گفتند باید به سمت اروپا برویم و آمریکا را دور بزنیم و نتیجه بدعهدی آنها را هم دیدند، سال ۹۲ گفتند کدخدا آمریکاست و باید با آن ببندیم و هم اکنون که آمریکا خلف وعده کرده می گویند باید با ارتباط برقرار کردن با اروپا، آمریکا را وادار به همراهی کنیم، این همان نقطه دور شدن از هدف است و این روزمرگی ها نمی تواند انقلاب را حفظ کند.

انصاری پور گفت: عده ای می گویند دوران شعور انقلابی گذشته و با تمسخر حرکات انقلابی می خواهند انقلابی گری را منزوی کنند، آنها با شعار انقلاب که استقلال است بیگانه اند و همه مسائل را با مذاکره با دشمن گره می زنند.

وی افزود: آنها دفاع از حق را آزادی نمی دانند ولی دفاع از باطل برای آنها آزادی است پس باید در مقابل این جریان غیر انقلابی ایستاد و با بصیرت با رهبر انقلاب همراهی کرد.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها