• کدخبر: 34428
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۳۹ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۸
  • چاپ خبــر
حجت الاسلام میرمرشدی در یادواره شهدای طلبه روحانی دهاقان:

نباید بگذاریم خون بشارت ها روی زمین بماند/ نهم دی ماه ثابت کرد اگر مردم در صحنه نباشند لاشخورها انقلاب را می بلعند

حجت الاسلام میرمرشدی گفت: هنر شهادت اینست که یک جامعه را نسبت به حقانیتش ثابت قدم قرار می دهد، برای که کسانی که به دنیا دل بسته اند و قادر نیستند در مسیر حق ثابت قدم بمانند، شهید بشارت خدمتش را در مناطق محروم آغاز کرد، هر جا که مبارزه بود اوهم حضور داشت، وی جانش را در طبق اخلاص گذاشت و در راه رسیدن به آرمان ها به شهادت رسید.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، حجت الاسلام میرمرشدی در یادواره شهدای طلبه و روحانی که امشب در مهدیه دهاقان برگزار شد، با تأکید بر اینکه شهادت بزرگترین سرمایه یک ملت در تحقق آرمانهایش است گفت: فقط کسانی می توانند در راه هدفشان ثابت قدم بمانند که به مال دنیا دل نبسته اند و شهادت را بزرگترین سرمایه می دانند، کسانی که به مال دنیا دل بسته اند نمی توانند در مسیر حق بمانند و در فکر این هستند تا بیشترین را دریافت کنند.

استاد حوزه و دانشگاه شهید بشارت را الگوی تمام عیار خدمت و انسانیت دانست و افزود: شهید بشارت که در زمان انقلاب خدمتش را در محرومترین نقاط کشور شروع کرد، به مردم محروم مناطقی کمک کرد که در بعضی مکان ها حتی یک جاده خاکی نداشتند.

وی خاطر نشان کرد: شهید بشارت در زمان انقلاب در مبارزات شرکت کرده و جانش را در طبق اخلاص گذاشت و در صحنه مبارزه حاضر شد، منافقین کوردل در حالی وی را شهید کردند که در مسیر آرمان ها حرکت می کرد، او جان و مالش را در راه انقلاب و اسلام فدا کرد.

حجت الاسلام میرمرشدی گفت: کسی که چسبندگی به مال و جان دارد امکان ندارد در صفین، جمل و نهروان در رکاب علی ابن ابیطالب (ع) باشد، امکان ندارد در صحنه عاشورا کنار حسین بن علی دوام بیاورد و امکان ندارد بتواند پرچمدار یک جریان بزرگ در طول تاریخ باشد.

وی افزود: طلحه و زبیر تا زمانی برای اسلام شمشیر می زدند که محور آنها اسلام و دین بود ولی وقتی محورشان طلا شد، ترس از دست دادن جان و مالشان صف آنها را از امیراالمومنین جدا کرد و هم اکنون هم کسانی هستند که دنیا را نمی توانند رها کنند و می خواهند انقلاب را فدا کنند.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: علت اینکه امام (ره) کوخ نشینان را صاحب انقلاب می دانست این بود که تنها آنها هستند که حاضر نیستند با ظالم کنار آیند، کسی که با استکبار سازش داشته باشد در واقع دارد مظلوم را می کشد، کسی که با استکبار می سازد نمی تواند از حق مظلوم دفاع کند، یک جایی کم می آورد، می بازد و فاصله می گیرد و این فاصله تا حدی زیاد می شود که به خاطر خدماتشان به مردم منت می گذارند.

حجت الاسلام میرمرشدی دیماه را نه فقط ماه حماسه و ایثار شهرستان بلکه ماه کلید انفجار انقلاب اسلامی در ۱۷ دیماه ۵۶ دانست.

وی اظهار کرد: کسانی که وامدار هستند نمی توانند آزاد باشند و مرتب به دنبال افزایش ثروت و مال هستند و این همان خطری است که جمهوری اسلامی را تهدید می کند، حقوق های نجومی و گیرندگان آنها که آن را حق خود می دانند، چسبندگی به مال و جانشان ضد انقلاب اسلامی است.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: حقوق های نجومی از اصل بد است، اختلاس ها از اصل بد است، چه سه هزار میلیارد باشد و یا ۱۲ هزار میلیارد تومان، هر دو سم مهلک است وهر که ماله بردارد و بر روی این ننگ بکشد آن هم لیز خورده است، این جزء حقوق شهروندی است و مردم حقشان را مطالبه می کنند.

حجت الاسلام میرمرشدی حماسه نهم دیماه را قدرت ملت ایران دانست که در پی فتنه ۸۸ عده ای خون به دل انقلاب و مقام معظم رهبری کردند تا جایی که وی استغاثه نمود.

وی گفت: آقای خاتمی گفته بود ما اگر رأی بیاوریم رهبری را آنقدر ضعیف می کنیم تا اصل آن فراموش شود، آنها حاضر شدند برای انتخابات از کشورهای غربی و عربی پول بگیرند و به کشور خیانت کنند.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: مهدی هاشمی با واسطه به اوباما پیام می دهد که تا پایان انتخابات با نمایندگان ایران ارتباطی نداشته باشید تا ما بتوانیم انتخابات را به سرانجام برسانیم، همچنین میرحسین موسوی می گوید: «اگر پیروز شویم سفره رهبری را جمع می کنیم و اگر نشویم اعلام می کنیم تقلب شده و هیچ عقبگردی نداریم».

وی گفت: نهم دیماه ثابت کرد که ملت باید بیدارباشند، آنچه ماندنی است انقلاب و مردم است، اگر مردم در صحنه نباشند لاشخورها انقلاب را می بلعند، نباید خون دلها را مردم بخورند و افرادی که صلاحیت ندارند بر صندلی قدرت تکیه زنند و به مردم خیانت کنند.

حجت الاسلام میرمرشدی اذعان داشت: نباید بگذاریم خون بشارت ها روی زمین بماند، باید همه مسئولان پاسخگو باشند، فرقی بین سه هزارمیلیارد و ۱۲ هزارمیلیارد نیست، هر دو خلاف است و مردم باید حقشان را بخواهند، بزرگداشت شهدا اینست که نگذاریم خون شهدا بر زمین بماند.

وی گفت: ما هم اکنون قدرت بزرگی در دنیا هستیم، قدرتی داریم که هیچکس ندارد، ما بیداری اسلامی و بسیج مردمی در مقابل دشمن را در دنیا داریم، قاسم سلیمانی را داریم که اوباما را می لرزاند، شاکری ها، همدانی ها و تقوی ها داریم  اکنون باید در مقابل دشمن بایستیم و تنها راه پیروزی ایستادگی است.

 

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها