• کدخبر: 34591
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۴۶ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۲
  • چاپ خبــر

پیام تسلیت نماینده شهرستان های دهاقان و شهرضا به مناسبت حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو

نماینده شهرستان های دهاقان و شهرضا در پیام تسلیتی شهادت تعدادی از آتش نشانان قهرمان کشور را در حادثه ساختمان پلاسکو تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، نماینده شهرستان های دهاقان، شهرضا و منظریه به مناسبت حادثه ساختمان پلاسکو پیام تسلیتی صادر کرد، متن پیام بشرح زیر است.

بسم الله الرحمن الرحیم
پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله :
مَن رَدَّ عَن قَومٍ مِنَ المُسلِمینَ عادِیَهَ ماءٍ أونارٍ وَجَبَت لَهُ الجَنَّهُ
کسی که دسته‏ ای از مسلمانان را از خطر سیل یا آتش سوزی نجات دهد ، بهشت بر او واجب می‏شود.(الکافی ، ج ۵ ، ص ۵۵)
در بازی با کلمات می شود اینگونه نوشت که ایثار واژه ای است که با زندگی نیروهایی گره خورده که در معرکه آتش و دود برای نجات یک انسان جان فشانی می کنند و معنای واقعی تعهد در خدمت به مردم را به زیباترین شکل آن به نمایش می گذارند.
حادثه غم انگیز و عبرت آموز ساختمان پلاسکو اگر چه به عنوان یک حادثه که جان و مال تعدادی از هموطنان عزیزمان را در معرض خطر و نگرانی قرار داد، از سویی دیگر اوج فداکاری و تلاش مخلصانه جمعی از فرزندان غیور و متعهدی از ملت بزرگ ایران را به نمایش گذاشت که در این غم جانسوز دلگرمی از وجود مردان دلاوری چون آتشنشان های میهنمان تسلی بخش است،
اینجانب ضمن تقدیر و تشکر از همه آتش نشانان فداکار و ایثارگر، امدادگران، کادر پزشکی و درمانی، نیروهای نظامی و انتظامی و سایر عزیزانی که در این حادثه خدمت رسانی به آسیب دیدگان را وجهه همت خود نموده اند، شهادت جمعی از فرزندان دلیر ایران را به محضر مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران اسلامی و به خصوص خانواده محترم شهدای آتش نشان تسلیت عرض می نمایم. و بر خود فرض میدانم تا از تمام ظرفیت های نمایندگی مجلس شورای اسلامی برای بررسی علل و عوامل این حادثه استفاده نموده و مسئولین اجرایی اعم از دولت و شهرداری ها و بخش خصوصی را در مسیر پیشگیری از حوادث مشابه یاری نمایم.
برای خود،  مسئولین و مردم شریف حوزه انتخابیه و همه ملت بزرگ ایران عزیز یادآور می شوم که  امکان وقوع این گونه حوادث دردناک، در هر زمان و مکان دیگری از کشور عزیزمان متصور است، پس از هم اکنون باید چاره اندیشی کرد و در تجهیز  ایمنی اماکن و ابنیه عمومی و خصوصی و توسعه بیمه و آموزش و فرهنگ سازی، از گرفتار شدن در دام چنین حوادثی پیشگیری نماییم،
انشاءالله که همگان تعهد در خدمت را از شهدای فداکار و متعهد این حادثه بیاموزیم.
سمیه محمودی
نماینده مردم فرهیخته شهرستان های شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها