• کدخبر: 34677
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۰۰ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۱۱/۱۲
  • چاپ خبــر
از ابتدای اسفندماه

اصفهان اولین استانی که شاهد اجرایی شدن دولت الکترونیک می‌شود

زرگرپور با اشاره به آماده شدن زیرساخت های لازم، از استقرار دولت الکترونیک ظرف یک ماه آینده در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش دهاقان بیدار به نقل از صاحب‌نیوز، استاندار اصفهان در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت پیاده‌سازی دولت الکترونیک در کشور، گفت: اولین استانی در کشور خواهیم بود که ظرف یک ماه آینده دولت الکترونیک در استان اصفهان مستقر خواهد شد.

رسول زرگرپور بابیان اینکه این مسئله تبعات بسیار مثبتی به دنبال خواهد داشت، اظهار کرد: کاهش اثرات مخرب زیست‌محیطی، صرفه‌جویی در وقت مردم و … ازجمله ثمرات اجرایی شدن این طرح در استان اصفهان خواهد بود.

وی ادامه داد: شهروندان پس از استقرار این سامانه بدون خارج شدن از منزل می‌توانند به تمام سیستم‌های دولتی که به آن‌ها نیاز دارند ارتباط برقرار بکنند.

استاندار اصفهان بابیان اینکه دولت الکترونیک دارای سه مؤلفه است، گفت: سامانه شناسایی هویت افراد که در سازمان ثبت‌احوال استان انجام‌شده، دومین مؤلفه آن سامانه اطلاعات مکان محور هست که توسط اداره کل پست استان به‌طور کامل انجام‌گرفته و سامانه پولی و بانکی به‌عنوان سومین مؤلفه‌ای است که همه آن‌ها انجام‌شده است.

* استقرار سامانه IX

زرگرپور خاطرنشان کرد: سامانه اصلی IX که کل اطلاعات در آن بارگذاری بشود مستقر شده و از هفته گذشته رمز عبور برای دسترسی کلیه دستگاه‌های دولتی برای وارد کردن اطلاعات خودشان به این سامانه داده شده است.

وی تأکید کرد: قرار بر این گذاشته‌شده است که این اطلاعات تا پایان بهمن‌ماه در این سامانه بارگذاری شود.

استاندار اصفهان اظهار امیدواری کرد: از ابتدای اسفندماه بتوانیم به عنوان اولین استان در سطح کشور شروع به کار این سامانه را داشته باشیم.

* اعلام فراخوان بین‌المللی طراحی فاخر موزه بزرگ اصفهان در هفته آینده

مدیر ارشد اجرایی دولت در استان اصفهان همچنین با اشاره به آخرین وضعیت موزه بزرگ اصفهان، گفت: حدود ۱۰ روز پیش زمین کارخانه ریسباف برای تحقق این موضوع به وزارت راه و شهرسازی منتقل شد.

زرگرپور در این رابطه توضیح داد: مترصد این موضوع هستیم که در هفته آینده فراخوان بین‌المللی طراحی فاخر این موزه را که در هفت هکتار زمین در بهترین نقطه اصفهان قرار دارد را انجام دهیم.

وی در پایان به انواع و اقسام توطئه‌های جبهه استکبار علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اشاره و اظهار کرد: به برکت خون پاک شهدا، نفس گرم امام راحل، هدایت‌های رهبر معظم انقلاب و ایستادگی مردم، انقلاب اسلامی روزبه‌روز بر عزت و اقتدارش افزوده می‌شود.

زرگرپور گفت: بعد از پیروزی انقلاب، همه دولت‌ها در تلاش شدند تا مشکلات موجود در کشور را از بین ببرند.

انتهای پیام/ الف

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها