• کدخبر: 34909
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۵۸ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
  • چاپ خبــر
کارشناس فضای مجازی:

پیام ها می توانند افکار ما را تغییر دهند/ دشمن برای رسیدن به اهدافش خانواده را از بین می برد

شمس گفت: امروز دشمن می خواهد که برای رسیدن به اهدافش نظام خانواده را از بین ببرد، او با ساخت سریال هایی همچون مرد عنکبوتی، تارزان و سایر برنامه ها به دنبال اینست که هویت خانواده ها را از بین ببرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، کارشناس فضای مجازی در گفتگو با خبرنگار  دهاقان بیدار، با تأکید بر اینکه رفتار ما را ورودی های چشم و ذهن ما می سازد افزود: پیام ها به نوعی می تواند افکار ما را تغییر دهد بنابراین باید ببینیم پیام ها از منابع خوبی به دست ما می رسد یا نه؟، باید ببینیم نویسنده و منتشر کننده پیام ها چه کسانی هستند و فقط به متن پیام توجه نکنیم.

بیژن شمس آشنایی نوجوانان با فضای مجازی و سواد رسانه ای را امری ضروری برشمرد و گفت: باید از مدرسه ابتدایی سواد رسانه ای را به فرزندان خود آموزش دهیم تا در آینده با مشکل مواجه نشوند.

وی تصریح کرد: خانواده در بیشتر برنامه های کودکان وجود ندارد و فیلم هایی همچون مرد عنکبوتی، تارزان و سایر فیلم ها فاقد ارزش های اخلاقی سالم برای جامعه است.

کارشناس فضای مجازی فیلم های هالیوودی را بستر جنگ نرم دشمن دانست که با آن به جنگ فرهنگ اسلامی برخواسته و به منظور تخریب فرهنگ و ارزش های اسلامی قدم بر می دارند.

شمس عدم آشنایی با فضای مجازی را بسیار خطرناک دانست و خاطرنشان کرد: در فضای مجازی مطلب خوب زده می شود تا نیاز شما رفع شود ولی در بین این پیام ها آنچه را می خواهند به مخاطب القاء کنند ازسال می کنند و این پیام ها هستند که رفتارها را مشخص می کنند.

وی با توجه به استفاده از فضای مجازی، آموزش فضای مجازی و بالا بردن سواد رسانه ای را برای خانواده ها مهم دانست و گفت: خانواده هایی که فضای مجازی را می شناسند بهتر می توانند زندگی خود را مدیریت و از آن محافظت کنند.

کارشناس فضای مجازی افزود: وجود فرهنگ های مختلف و ترویج آن در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی خود جریان دهنده زندگی ماست و این امر می تواندزندگی یک نفر را بسازد.

 

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها