• کدخبر: 35038
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۳۸ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۲/۱۸
  • چاپ خبــر
مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دهاقان:

ظرفیت های دهاقان در کشت گیاهان دارویی و کم آب خواه بسیار بالاست/ اعطای ۱۱۵۰ میلیون تومان وام اقتصاد مقاومتی به شهروندان دهاقانی

حیدرزاده تغییر الگوی کشت گیاهان محصولات کم آب خواه و درآمدزا را بهترین راهکار برای استفاده صحیح از منابع آبی دانست و گفت: وجود ظرفیت های بزرگی از جمله منابع خاکی و زمین زراعی بهترین فرصت برای کشت گیاهان دارویی و صنعتی است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، مسئول بسیج سازندگی شهرستان دهاقان در گفتگو با خبرنگار دهاقان بیدار، با اشاره به اینکه هدف اقتصاد مقاومتی شناسایی منابع و فرصت ها و همچنین استفاده بهینه از آنهاست گفت: تجربه بسیار خوب کشاورزان دهاقانی، وجود افراد با تجربه، زمین های مستعد کشت گیاهان دارویی و کم آب خواه در مناطق دهاقان از جمله قمیشلو، همگین، دزج، منطقه دشتگ، آستانه و فضاهای کوهستانی فرصت بسیار خوبی برای کشت گیاهان فراهم آورده است.

عباس حیدرزاده افزود: خشکسالی های اخیر در شهرستان این باور را ایجاد کرده است که باید برای رفع مشکل کشت گیاهان چاره ای اندیشید تا بتوان از این امکانات بهره وری لازم را برده و به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی گام برداشته شود.

وی فرهنگسازی در خصوص اقتصاد مقاومتی، کشت گیاهان دارویی و کم آب خواه را امری مهم دانست و خاطرنشان کرد: با همکاری اداره جهاد کشاورزی کلاس هایی به همین منظور برگزار شده که نزدیک به ششصد نفر ساعت در این کلاس ها شرکت کردند، همچنین با برپایی نمایشگاه های عرضه محصولات دارویی نیز شناختی در این زمینه برای مردم ایجاد شده است.

حیدرزاده گفت: اعطای تسهیلات اقتصاد مقاومتی به مبلغ یک میلیارد و یکصدو۵۰ هزار میلیون تومان و پرداخت ۱۵ فقره وام اقتصاد مقاومتی در زمینه کشت گیاهان دارویی و کم آب خواه همچون زعفران و …، توجه به صنایع تبدیلی مرتبط مانند بسته بندی و برندسازی از جمله اقداماتی است که در سال ۹۵ صورت گرفته است.

مسئول بسیج سازندگی شهرستان دهاقان با اشاره به اینکه هر فردی می تواند حتی از باغچه خود برای تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده کند و از سود آن بهره ببرد، افزود: امروز باید همه ظرفیت ها را فعال کرده و الگوی کشت را تغییر دهیم.

حیدرزاده تغییر الگوی کشت گیاهان محصولات کم آب خواه و درآمدزا را بهترین راهکار برای استفاده صحیح از منابع آبی دانست و گفت: وجود ظرفیت های بزرگی از جمله منابع خاکی و زمین زراعی بهترین فرصت برای کشت گیاهان دارویی و صنعتی است.

وی راه اندازی فروشگاه های محصولات گیاهی در سطح شهرستان، توجه به کسب و کار و زندگی مردم، توجه به الگوهای کشت مناسب به منظور توسعه کشاورزی منطقه، کشت گیاهان کم آب خواه و دارویی را از جمله اقدامات مهم بسیج سازندگی در یکسال اخیر برشمرد.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها