• کدخبر: 37598
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۱۳ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱
  • چاپ خبــر

کابینه کارآمد، انقلابی و مقاوم مایه امید مردم

انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری انجام شد، وعده های نامزدهای انتخاباتی بدنبال کسب رأی و اعتماد مردم، مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، هر دو انتخاباتی پرشور را رقم زد، بیش از ۴۱ میلیون نفر در انتخابات شرکت کردند و حماسه ۲۹ اردیبهشت را آفریدند و هم اکنون منتظر عمل به وعده ها هستند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، یادداشت- حسین جدیدی، انتخابات دوازدهم ریاست جمهوری با حضور سلیقه ها و گروههای متفاوت برگزار شد  و در این هماوردی مردم با حضور پای صندوق های رأی،  بدنبال مناظرات و تبلیغات گسترده نامزدهای انتخاباتی فردی را برای تصد ی ریاست جمهوری مشخص کردند و در این میان برنده اصلی انتخابات مردم و نظام اسلامی بودند که توانستند در این برهه تاریخی وظیفه خود را انجام دهند.

نکته حائز اهمیت اینست که حضور مردم بواسطه شعارهائی بود که همه نامزدهای انتخاباتی به آن اشاره و تأکید داشتند، همه ۴۱ میلیون نفر شرکت کننده خواستار بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی شدند زیرا هنگامی که به شعارها و وعده های تبلیغاتی آنها نگاه می کنیم انبوهی از خواسته های عمیق و به حق مردم را می بینیم که هرکدام برای جلب اعتماد مردم آنها را بیان کردند.

از وعده سه برابر کردن یارانه ها، تا حل مشکل فقر، سهام عدالت ده میلیون تومانی ، راه اندازی سایت کارورزی و اشتغال همه بیکاران و پرداخت بیمه بیکاری به آنها، افزایش وام مسکن تا مبلغ ۲۰۰میلیون تومان،  تکمیل مسکن های مهر تا پایان سال جاری، بهبود وضعیت اقتصادی مردم و…. ، و صدها وعده دیگر که قاعدتا برمبنای قانون و برنامه باشد نیازمند عزمی بزرگ برای عملیاتی شدن است.

بطور قطع و یقین دولتی که عهده دار دولت قبلی است خود می داند که در چه نقطه ای قرار دارد و حتما با اطلاع از منابع، مخارج و ظرفیت های کشور وعده می دهد.

در تبلیغات انتخاباتی شاهد بودیم که بارها در جواب کاندیداهای دیگر این نکته گفته می شد که منابع آن را از کجا می آورید و یا اینکه این کارعملیاتی نیست و موارد دیگر، اینها همه نشان دهنده اینست که وعده های دولت دوازدهم باید برمبنای واقعیت ها وداشته های کشور باشد.

از سوی دیگر کابینه یازدهم با توجه به فعالیت چهار ساله خود نشان داده است که اهل کار جهادی وانقلابی نیست، همیشه دست به عصا راه می رود و توان کاملی در اجرا و حل مشکلات مردم نداشته و همواره در بسیاری ازموارد نقصان ها و کمبودهایی نیز داشته است، از نحوه تعامل با هم تا نامه نگاری هایی که نشان دهنده عدم هماهنگی وزارتخانه های مهم کشور است، از ناکارآمدی و غیر تخصصی وزرا  که فقط بر اساس جناح بندی های سیاسی چینش شده اند.

باید پذیرفت که ناکارآمدی دولت ها به پای نظام اسلامی نوشته می شود و با شرایط فعلی کشور نیازمند تغییر در وضعیت اجرائی و عملیاتی کشور هستیم، افزایش نرخ بیکاری، رکود، وضعیت بد معیشت مردم همه و همه حاکی ازعدم کارآمدی کابینه فعلی است و یکی از مواردی که در انتخابات هم شاهد بودیم، این ناکارآمدی بود که دولت را مجبور کرد تا شعار های سایر نامزدها را برای جذب رأی مصادره  به نفع خود نماید و با آن شعارها رأی بیاورد.

مردم و دلسوزان نظام از وضعیت کنونی اقتصاد کشور راضی نیستند و این در سخنان و خواسته های مردم و مسئولان مشهود است ، لازمه آن سپردن کار به افراد متخصص ، انقلابی و کارآمد است که علاوه بر باور داشتن این مشکلات برای حل آنها راهکار و توان اجرائی بالائی داشته باشد.

وزرای کابینه دوازدهم باید کسانی باشند که به فرموده حضرت امام خمینی (ره) درد قشر مستضعف را بداند و خود رنج کشیده باشد.

وزرای دولت به فکر تجارت نباشند و نباید خودشان ذینفع باشند، باید فساد را ریشه کن کنند و عزم جدی برای مقابله با آن داشته باشند تا سودجویان و مفسدان اقتصادی نتوانند در اقتصاد  کشور رخنه و ضربه بزنند.

کابینه دوازدهم باید فراجناحی باشد و با بهره گیری از همه سلایق سیاسی و علاقمند به انقلاب  از ظرفیت های مدیریتی کشور  فارغ از هرگونه دسته بندی سیاسی  و جناحی بهره ببرد و همانگونه که رئیس جمهور گفتند ( از رقیب ها دعوت کرده که در دولت دوازدهم شرکت و کمک کنند) به معنای واقعی بهره ببرد.

چینش کابینه دوازدهم می تواند امید های مردم را زنده کند و یا بمیراند، اجرای وعده های انتخاباتی نیازمند تغییر در تفکر موجود  در دولت است ، با نگاه فعلی که بیشتر به سمت بیرون کشور است نمی شود مسائل را دید و برای حل آنها راهکارارائه داد.

نگاه و تفکر دولت دوازدهم با تکیه بر ظرفیت های داخلی، اقتصاد مقاومتی  و در حقیقت با توجه به وضعیت منطقه و تحرکات استکبار جهانی  باید دولت مقاومت را تشکیل دهد، به کارگیری کسانی که قصد دارند انقلاب را در جامعه  جهانی هضم کنند و نگاهشان لیبرال است خطر بزرگی است که دولت دوازدهم را به بیراهه می برد.

کابینه دوازدهم باید بر مبنای سیاست های کلی نظام و مقام معظم رهبری شکل بگیرد  و در همان مسیر قدم بردارد تا بتواند مشکلات کشور و مردم را برطرف و مردم را امیدوار کند.

 

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها