• کدخبر: 38089
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۰۰ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱۵
  • چاپ خبــر
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان:

توزیع بیش از۱۴۰ لیتر سم یارانه دار بین کشاورزان دهاقانی/ بهترین راه مبارزه با آفات مبارزه بیولوژیک است

صفرپور گفت: بهترین راه مبارزه با آفات را مبارزه بیولوژیک است که در سطح ۲۵۵ هکتار از مزارع دهاقان انجام شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان در گفتگو با خبرنگار دهاقان بیدار گفت: مدیریت جهاد کشاورزی این منطقه از اسفندماه سال گذشته تاکنون با حضور اعضا شبکه مراقبت در ۹۰۰ هکتار از مزارع غلات، طرح مبارزه با سن مادر را برگزار کرد.

امیر صفرپور با اشاره به اینکه ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد فرصت طلایی مبارزه علیه آفات و بیماریهای باغی است، افزود: این مدیریت با برگزاری کلاس های آموزشی و ارائه اطلاعات لازم در مرحله اول و سپس با حضور در باغات و بازیدهای میدانی در سطح ۲۵۰ هکتار از باغات با آفت کرم خراط در قالب اجرای طرح IPM مبارزه کرد.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات انجام شده در این بخش از جمله مبارزه با علف های هرز در سطح ۷۰۰ هکتار، سرکشی از گلخانه ها در سطح ۱۳۰ هکتار و بازدید از ۱۶۰۰ هکتار از مزارع غلات و حبوبات، حیطه وظایف این مدیریت را وسیع تر کرد.

صفرپور بهترین راه مبارزه با آفات را مبارزه بیولوژیک دانست و تصریح کرد: بهترین راه مبارزه با آفات مبارزه بیولوژیک است که در سطح ۲۵۵ هکتاراز مزارع و باغات شهرستان اجرا شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان اذعان داشت: نظارت بر فروشگاه های سموم نیز زیر مجموعه این مدیریت است که به صورت دوره ای و به وسیله تیم های مشترک نیروی انتظامی، تعزیرات و مدیریت انجام می شود تا از بروز هر گونه تخلف از جمله توزیع کالاهای قاچاق و سموم تقلبی جلوگیری شود.

وی اذعان داشت: مدیریت منطقه تا کنون حدود ۱۴۰ لیتر سم یارانه دار در بین بهره برداران بخش کشاورزی توزیع کرده است.

 

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها