• کدخبر: 38092
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۰۷ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱۵
  • چاپ خبــر
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان خبر داد:

اجرای کشت الگویی و مقایسه ای در شهرستان دهاقان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان گفت: مزارع روستای همگین و منطقه عطاآباد به کشت گیاهانی از جمله گندم سیوند، سیروان، بک کراس روشن بمنظور مقایسه رقم مناسب با منطقه اختصاص داده شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان در گفتگو با خبرنگار دهاقان بیدار گفت: یکی از اهداف جهاد کشاورزی بررسی و اعلام نظر علمی در مورد کشت های اصولی  و مدیریت در مصرف نهاده ها است و هرساله کشت های الگویی و مقایسه ای در مزارع شهرستان انجام می شود.

امیر صفرپور افزود: مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان با هماهنگی ای که با کشاورزان مناطق همگین وعطاآباد انجام داده مزارع آنان را در پاییزه کاری به کشت ارقام مختلف گندم سیوند، سیروان، بک کراس روشن و … جهت مقایسه رقم مناسب با منطقه اختصاص داده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به نظر کارشناسان و رضایت کشاورزان از کشت این ارقام در منطقه دهاقان از مزارع کشاورزان نمونه شهرستان بازدید بعمل آمد تا بهره برداران  بتوانند بازده و عملکرد محصول را به صورت عینی مورد کنکاش قرارداده و به استفاده از ارقام گواهی شده، با پتانسیل بالا جهت کشت ارقام مناسب در سال آینده ترغیب شوند.

 

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها