• کدخبر: 38308
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۱۸ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
  • چاپ خبــر
عضو شورای اسلامی شهر دهاقان:

اسلام بزرگترین حامی زن است/ حجاب مصونیت است

شیروانی گفت: حجاب بهترین وسیله برای تکریم یک زن در جامعه اسلامی است و عفت زنان در جامعه باعث می شود که زنان بدون دغدغه بتوانند فعالیت های اجتماعی خود را دنبال کنند و از نگاه ابزاری تفکر غربی به زن فاصله بگیرند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، عضو شورای اسلامی شهر دهاقان در گفتگو با خبرنگار دهاقان بیدار با اشاره به اینکه حجاب مصونیت است گفت: کسانی که حجاب را محدودیت می دانند باید کمی تأمل کنند و بدانند حجاب امری است که شخص باید رعایت کند تا جامعه مصونیت داشته باشد و خانواده اش از قوام بیشتری برخوردار باشد، در حقیقت یک فرد بی حجاب امنیت روانی جامعه  و خانواده را برهم می زند.

بتول شیروانی  بر اینکه باید مبانی اصلی حجاب برای جوانان تبیین شود تا آنها بدانند که حجاب گامی بزرگ برای اعتلای هویت زن در جامعه است و یک زن با حجاب خود می تواند توانمندیهای خود را در جامعه بروز دهد، تأکید کرد.

وی با اشاره به اینکه حجاب و پوشش در آیات صریح قرآن آمده و روایات هم در زمینه عفاف و حجاب وارد شده است افزود: حجاب به هیچ وجه ساختگی نیست و باید بدانیم  افرادی که به حجاب اهمیت نمی دهند، به اولین کسی که آسیب می زنند خودشان هستند و در قرآن در سوره نور داریم که زنها حجاب خود را رعایت کنند و اسلام بزرگترین حامی زنان در جامعه هست.

عضو شورای شهر دهاقان با تأکید بر اینکه در تفکر مادی به زن به عنوان یک ابزار نگاه می کنند گفت: زن ستون اصلی خانواده در جامعه است، لذا محافظت از رکن مهم زن و مادر امری بسیار مهم و ضروری است بنابراین حجاب برای بانوان امنیت می آورد و آنان را ازطمع بیماردلان مصون می دارد.

فعال فرهنگی اظهار کرد: خانم های با پوشش در نظر مردان احترام بیشتری دارند و  با توجه به توانمندیهای بالای زنان در عرصه های اجتماعی همیشه ثابت کرده اند که در عر صه های مختلف جامعه می توانند همپای مردان حرکت کنند و حتی در بسیاری از موارد موفق تر عمل کنند و این تنها زمانی تحقق پیدا می کند که یک زن با حجاب و عفافش، خود را از خطرات بیمار دلان نجات دهد.

وی گفت: طرفداران اعلامیه حقوق بشر که با عنوان کردن «تساوی حقوق زن و مرد»، پوشش را برای زن دست و پاگیر دانسته و آن را بر خلاف آزادی قلمداد و به عنوان حمایت از حقوق زن، مطرح می کنند، این مسأله را بسیار حسّاس نموده است، در صورتی که پوشش اسلامی را باید در مجموع ابعادش مورد تجزیه و تحلیل قرار داد، که در مجموع، به نفع زن و جامعه است و نه تنها دست و پا گیر نیست و تضادی با آزادی ندارد، بلکه زنان در عین حفظ پوشش اسلامی، می‏ توانند برترین فعالیت‏های اجتماعی را داشته باشند و در چارچوب آزادی‏ های صحیح و مقبول، از حق آزادی خود بهره‏ مند شوند، زیرا حجاب در اسلام به معنای پرده نشینی نیست، بلکه به معنای پوششی معقول برای جلوگیری از فساد و حفظ کرامت زن است.

شیروانی بزرگترین الگو را برای زنان حضرت فاطمه زهرا (س) دانست و تصریح کرد: ما امروز در جمهوری اسلامی ایران می‏ بینیم که زنان در همه صحنه‏ ها و عرصه ‏ها، از مجلس قانون‏گذاری گرفته تا آموزش و پرورش و بیمارستان‏ها و ادارات، می‏ توانند در چهارچوب حفظ پوشش اسلامی، به کار و تلاش بپردازند، بی آن‏که حجاب اسلامی برای تلاش‏های آنان، مشکلی ایجاد کند، و حق آزادی صحیح آنها را تضییع کند.

 

 

 

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها