• کدخبر: 38310
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۰۰ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
  • چاپ خبــر
سرپرست اداره ثبت اسناد و املاک و رئیس شورای عالی زنان شهرستان دهاقان:

یقین دارم که قدرت، جسارت و محبوبیت با حجاب بیشتر است/ بدحجابی یک بیماری است

یعقوبی گفت: قطعا جامعه ای که همه با حجاب باشند سلامت جسم و جان بیشتر است اگر خانم ها می خواهند که در اجتماع ودر بین مردم دارای یک جایگاه عالی شوند بهترین کار داشتن یک حجاب زیبا با یک برخورد زیبا و عالی است به طور مثال اگر من که دارای یک حجاب زیبا و مقبول هستم در پی حل و فصل کردن مشکلات مردم هم بر آیم و برای رضای خدا و مردم هم کار کنم مطمئن باشید که تاثیر حجاب من بسیار بیشتر خواهد، آنچه در این موضوع بسیار مهم و اثر بخش است، فرهنگسازی مناسب برای حضور زنان در جامعه و فعالیتهای اجتماعی است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، همزمان با روز عفاف و حجاب این پایگاه تحلیلی خبری مصاحبه ای با سرپرست اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان دهاقان و رئیس شورای عالی زنان شهرستان انجام داده است و سوالاتی پیرامون این مسئله از وی پرسیده، رئیس شورای عالی زنان اینگونه به سوالات پاسخ داد:

 حجاب یک امر شخصی است یا مربوط به عرصه عمومی جامعه است؟

البته که هم بحث شخصی را در بر دارد و هم تاثیر مهمی در اجتماع دارد.

 

آیا حجاب در قرآن و دین آمده یا یک حکم ساختگی است؟

البته که در سوره نساء به این امر که زنان بالاخص می بایست سر و سینه خود را بپوشانند اشاره شده است.

 

 آیا خانمهای با پوشش کامل در جامعه امنیت بیشتری دارند یا خانمهای بدون پوشش؟

بنده با توجه به اینکه  کارمند هستم و روزانه با اقشار مختلف بر خورد می نمایم یقین دارم که قدرتم و جسارتم ومحبوبیتم با حجاب بیشتر است.

 

 احترام خانمهای پوشیده در جامعه و درون ذهن مردها بیشتر است یا خانمهای بدون پوشش؟

صد البته که با حجاب

 

 آیا حکم حجاب فقط زحمتی برای خانمها به نفع مردهاست؟

نه اصلا ما برای مردها هم حجاب داریم حجاب اصلا خاصه خانم ها نیست بلکه باید هم زن و هم مرد چه از نظر ظاهری و چه از نظر باطنی با حجاب باشند

 چرا مزاحمت برای خانمها در کشورهای غربی در سطح عمومی جامعه نسبت به ما کمتر است؟ آیا تقوای آنها بیشتر است یا غریزه ای ندارند؟

چه کسی گفته که مزاحمت در کشور های غربی کم است آمارها را اگر ببینیم آمار تجاوز و هتک حرمت زنان در کشورهای غربی خیلی بیشتر از این جاست به خصوص در کشور ما کمترین آسیب را در قشر چادری ها داریم

 آیا حجاب مانعی برای ابراز زیبایی است؟

انسانها چه زن و چه مرد با داشتن حجاب کامل و حفظ روحیه شاد بودن با استفاده از لباسهای رنگ روشن و تمیز و روسری های رنگی زیبا و بستن  مدلهای جدید به خصوص برای جوان تر ها می توانند با حفظ حجاب  زیباتر هم باشند

 آیا همه خانمهای بد پوشش با یک دلیل یکسان اینگونه رفتار می کنند ؟

بی حجابی دلایل مختلفی دارد مثلا بودن در یک خانواده بی حجاب با دوستان بد حجاب رفت و آمد داشتن در شرایط خاص  یک شغل قرار گرفتند و….. گاها خیلی از بد حجاب ها خودشان هم خسته میشوند که فردا باید به کدامین شکل در جامعه حاضر شوند.هر روز باید  به یک شکل باشند و خود یک بیماری است.

 

آرامش روانی در جامعه پوشیده بیشتر است یا بدون آن؟

قطعا جامعه ای که همه با حجاب باشند سلامت جسم و جان بیشتر است.

 

سخن پایانی و پیام شما به خانم های بی حجاب و یا بدحجاب چیست؟

اگر خانم ها می خواهند که در اجتماع و در بین مردم دارای یک جایگاه عالی شوند، بهترین کار داشتن یک حجاب زیبا با یک برخورد زیبا و عالی است، به طور مثال اگر من که دارای یک حجاب زیبا و مقبول هستم در پی حل و فصل کردن مشکلات مردم هم بر آیم و برای رضای خدا و مردم هم کار کنم مطمئن باشید که تأثیر حجاب من بسیار بیشتر خواهد بود.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها