• کدخبر: 38393
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۱۳ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
  • چاپ خبــر
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان خبر داد؛

تحویل حدود ۴۰۰ تن جو تولید شده شهرستان دهاقان در بورس کالای ایران

صفرپور گفت: تاکنون بیش از ۷۸ نفر از جوکاران منطقه موفق به تحویل محصول خود به میزان ۴۰۰ تن در بورس کالای ایران شدند.

به پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان در گفتگو با خبرنگار دهاقان بیدار گفت: با توجه به اینکه نظارت و افزایش در تولید محصولات استراتژیک یکی از وظایف مهم است.

امیرر صفرپور افزود:  سرکشی و نظارت بر یکهزار و ۱۳۰ هکتار از مزارع گندم و جو در طی سه ماهه اول سال زراعی جاری از سوی کارشناسان این مرکز انجام شده است.

وی بااشاره به اجرایی شدن سایت های کشت الگویی خاطرنشان کرد: سایت های الگویی کشت غلات و حبوبات در مزارع همگین، عطاآباد و آستانه از توابع شهرستان دهاقان جهت بررسی ارقام مناسب منطقه در سطح ۲/۴ هکتار اجرا شد.

صفرپور با بیان اینکه تا کنون بیش از ۷۸ نفر از جوکاران منطقه موفق به تحویل محصول خود در بورس کالای ایران شدند افزود: این طرح تاکنون موفقیت آمیز بوده  و حدود ۴۰۰ تن محصول جو تولیدی این شهرستان در بورس کشور به فروش رسیده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان هماهنگی و نظارت بر ورود و توزیع کودهای شیمیایی در شهرستان، کشت ۱۷۰ هکتار ذرت در منطقه را از جمله فعالیت های دیگر این اداره برشمرد و گفت: مدیریت در مصرف آب نیز با کشت ۵۹ هکتار از محصولات سبزی و صیفی به روش آبیاری نوین(تیپ) مورد استقبال کشاورزان بخصوص در دهستان قمبوان قرار گرفته است.

 

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها