• کدخبر: 38663
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۰۶ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
  • چاپ خبــر
رئیس اداره بیمه تأمین اجتماعی شهرستان دهاقان:

۲۱ هزار نفر تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند

آقائی گفت: آمار بیمه شدگان شهرستان دهاقان حدود ۲۱ هزار نفراست که حدود ۶۰ درصد جمعیت این منطقه را تحت پوشش قرار می دهد و شعبه تأمین اجتماعی این شهرستان درحال حاضر با ۱۲ نفر پرسنل، حدود هشت هزار نفر بیمه شده اصلی دارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، رئیس تأمین اجتماعی شهرستان دهاقان در گفتگو با خبرنگار دهاقان بیدار گفت: شعبه تأمین اجتماعی شهرستان دهاقان با حدود یکصد و ۵۰ نفر بیمه شده و یک نفر کادر فعالیت خود را با جدیت آغاز کرد.

محمدرضا آقایی با اشاره به اینکه بیمه شده های اصلی در شهرستان هر سال در حال افزایش است، افزود: شعبه تأمین اجتماعی این منطقه درحال حاضر با دوازده نفرپرسنل، حدود هشت هزار نفر بیمه شده اصلی دارد.

وی خاطرنشان کرد: اگر تعداد بیمه شده های اصلی و تبعی را با هم جمع کنیم حدود بیست ویک هزار نفر می شود که حدود ۶۰ درصد جمعیت شهرستان است.

آقایی اذعان داشت: ساختمان تأمین اجتماعی  به مساحت سه هزارمتر با زیر بنای هفتصد متری  افتخار خدمت رسانی  به مردم را دارد و امید داریم شاهد این باشیم که هیچ کس بدون پوشش بیمه نباشد.

وی گفت: تسهیل در انجام امور و رضایتمندی بیمه شدگان و کارفرمایان باعث صرفه جویی در وقت و هزینه ماهانه حدود ۳۵۰۰ نفر و در طول سال حدود ۴۲ هزار نفر  شده که کمتر به شعبه حضور فیزیکی پیدا کنند.

رئیس اداره تأمین اجتماعی شهرستان دهاقان اذعان داشت: در این طرح آموزش هایی به کارفرمایان داده شده و دردهیاری های شهرستان، دفاتر پستی و کافی نت ها نیز این امر بخوبی عملیاتی شده است.

آقایی با اشاره به اینکه طرح پرداخت متمرکز حقوق مستمری بگیران که به منظور متمرکز کردن پرداخت متمرکز مستمری کلیه مستمری بگیران و برقراری عدالت نسبی، رفتار یکسان در پرداخت حقوق نامبردگان و شناسایی و همپوشانی حقوق و مزایای مستمری بگیران اجرا شده، افزود: کلیه مستمری بگیران این شعبه حدود ۱۳۰۰ نفر مستمری بگیر اصلی هستند که مشمول این طرح قرار گرفته اند.

رئیس اداره بیمه شهرستان دهاقان گفت: دربازرسی از کارگران ساختمانی جهت جلوگیری، استفاده ناحق و ضایع کردن حقوق دیگران ۷۰۰نفر و در حال حاضر حدود ۳۷۰ نفر بیمه شده کارگر ساختمانی و حدود ۱۴۰ نفر نیز در نوبت جذب داریم  که اخیراً  با تلاش نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی سهمیه ۵۰ نفر جهت کارگران ساختمانی از مدیر کل استان اخذ شده که جمعاً ۴۲۰ نفر در حال حاضر بیمه کارگران ساختمانی هستند.

وی افزود: حدود۴۲۰ نفر کارگران ساختمانی که ازمرکز اموزش فنی وحرفه ای شهرستان کارت مهارت اخذ کرده اند، مشمول بیمه تأمین اجتماعی شده اند.

آقائی  با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی گفت:  در اجرای سیاست های کلان اقتصاد مقاومتی و نامگذاری سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و بمنظور بهبود فضای کسب و کار و حمایت از تولید ملی، حمایت از واحدهای فعال تولیدی، معدنی و صنعتی سازمان تأمین اجتماعی اقدام به بخشودگی جرائم حق بیمه  کارفرمایان خوش حساب کرد که در همین رابطه فرمانداری شهرستان همکاری بسیار خوبی در خصوص اعلام دلایل ابزاری با کارفرمایان و سازمان تأمین اجتماعی داشته است.

وی تصریح کرد: با این طرح و اختصاص شماره تأمین اجتماعی به مخاطبان و تعریف صحیح رابطه های جدید بیمه ای در این سازمان هیچ پرداخت من غیرحقی صورت نمی گیرد و با این طرح سازمان به آسانی به سمت غیرحضوری حرکت می کند.

 

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها