• کدخبر: 38719
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۰۱ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
  • چاپ خبــر
استاد حوزه و دانشگاه:

ممنوعیت گناه به‌دلیل ایجاد امنیت در جامعه است

یک استاد حوزه و دانشگاه امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه‌ای همگانی دانست و گفت: ممنوعیت معاصی در اسلام به دلیل ایجاد امنیت در جامعه است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، به‌نقل از تهران نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن عامری در گفت‌وگو با  تهران نیوز به بررسی علت وقوع حوادثی نظیر حادثه مترو شهرری پرداخت و اظهار داشت: علت اصلی بروز این گونه حوادث، پیدایش گناه در جامعه است. مشروبات الکلی، استفاده از مواد مخدر و سایر تخلفات زمینه آشوب و گناه را فراهم می‌کنند.

وی ادامه داد: این‌طور نیست که بگوییم فردی مرتکب این‌گونه اشتباهات می‌شود، در گوشه‌ای می‌نشیند و با کسی هم کاری ندارد. تمامی معاصی که در اسلام منع و حرام شده‌اند به دلیل ایجاد امنیت در جامعه است.

این استاد حوزه و دانشگاه بیان داشت: هنگامی که فردی آسیب می‌بیند، به نخستین مسئله‌ای که آسیب وارد می‌شود امنیت است. وقتی هم که امنیت آسیب ببیند، نخستین قشری که در معرض خطر قرار دارند و آسیب می‌بینند، قشر مخالفان گناه و محافظان امنیت و نوامیس مردم هستند.

حجت‌الاسلام عامری ، عالمان و روحانیت را سردمداران اصلی مبارزه با گناه در جامعه دانست و مطرح کرد: فرد ضارب مترو شهرری نیز دیده به تنها کسی که می‌تواند حمله کند، این شخص روحانی است چرا که شاخصه‌هایی مذهبی و دینی دارد.

وی در پاسخ به این سوال که چگونه می‌توان امر به معروف و نهی از منکر را به بهترین صورت ممکن در جامعه اجرا کرد، گفت: انجام این مهم کار یک یا دو نفر نبوده و همتی همگانی را می‌طلبد. در اصل وظیفه حاکمیت است و تمام دستگاه‌هایی که به این ماجرا مربوط می‌شوند، باید ورود پیدا کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه در اظهارات پایانی‌اش خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی است و دستگاه‌های حاکمیتی و سازمان‌های امنیتی باید به این موضوع مهم ورود پیدا کرده و برای آن برنامه‌ریزی کنند.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها