• کدخبر: 38740
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۱۵ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
  • چاپ خبــر
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر قرچک:

فراموشی فریضه امر به معروف و نهی از منکر سبب رواج فساد می‌شود

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر قرچک گفت: امر به معروف و نهی از منکر مختص شخص خاص و یا نهاد خاصی نیست بلکه مختص به کل جامعه است و اگر این فریضه واجب به فراموشی سپرده شود، فساد رواج پیدا خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، به‌نقل از پایگاه خبری تحلیلی قرچک آنلاین ؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حجت‌اله اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قرچک آنلاین اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر، در آموزه‌های دینی ما از جایگاه بلند و ویژه برخوردار است و اساس نبوت پیامبران الهی، بر امر به معروف و نهی از منکر استوار بوده است.

وی گفت: پرداختن به فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و ما با الگوسازی‌های مناسب می‌توانیم جامعه را به رعایت این فریضه مهم بکشانیم.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر قرچک تاکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر مختص شخص خاص و یا نهاد خاصی نیست بلکه مختص به کل جامعه است و اگر این فریضه واجب به فراموشی سپرده شود، فساد رواج پیدا خواهد شد.

وی با بیان اینکه برخورد عملی در امر به معروف و نهی از منکر درست نیست، افزود: باید با حرکات و رفتار درست و زبانی مهربان با افراد برخورد کرد و برخورد عملی را در صورت نیاز افراد خاص انجام دهند و با شخص خاطی برخورد کنند.

حجت‌الاسلام اسماعیلی عنوان کرد: امر به معروف و نهی از منکر اختصاصی و نیازمند جا و مکان خاصی نیست و اجرای آن در همه جا، همه وقت و همه فصل‌ها لازم و واجب است.

وی با اشاره به عفاف و حجاب، بیان داشت: در این زمینه کارهای خوبی در شهرستان توسط ستاد احیاء صورت گرفت است و با رزمایش های تذکر لسانی این امر در حال جا افتادن است و خانواده‌ها با حفظ شئونات اسلامی از بسیاری آسیب‌ها دور می‌مانند.

امام جمعه قرچک افزود: یکی از معروفات توصیه به مصرف تولیدات داخلی است و با همه سفارشات رهبر معظم انقلاب هنوز در جامعه مصرف تولید داخلی محقق نشده است.

حجت‌الاسلام اسماعیلی در پایان تصریح کرد: با اشاعه فرهنگ حسینی، دشمنان زمان شناخته می شوند و مردم ولایت‌مدار در برابر دشمنی آنان ایستادگی خواهند کرد و در راستای احیای امر به معروف و نهی از منکر باید ارگان‌ها و نهادهای دولتی گام‌های موثری را بردارند.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها