• کدخبر: 38793
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۵۳ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
  • چاپ خبــر
توصیه های یک کارشناس تغذیه در فصل تابستان؛

مصرف زیاد بستنی در فصل تابستان خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهد

کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: مصرف زیاد بستنی در فصل تابستان خطر ابتلا به دیابت را افزایش می دهد و بهترین نوشیدنی در این فصل گرم، آب به همراه چند قطره لیمو ترش است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، به نقل از سفیر افلاک “منصوره برنجی” کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: در فصل تابستان با توجه به گرمای هوا و تعرق نیاز است مصرف مایعات افزایش یابد تا بدن دچار کم آبی نشود چرا که کم آبی بدن و گرمای هوا سبب گرما زدگی می شود.

وی اضافه کرد: بهترین نوشیدنی در فصل تابستان که از گرما زدگی جلوگیری می کند آب به همراه چند قطره آبلیمو می باشد و بهتر است در تهیه این شربت از شکر کمتر استفاده شود.

نتیجه تصویری برای شربت ابلیمو

برنجی اظهار داشت: استفاده از شربت خاکشیر، میوه های پُر آب در فصل تابستان کمک به تامین آب مورد نیاز بدن می کند و بهتر در وعده های مختلف غذایی از میوه جات مختلف و سبزیجات استفاده شود.

وی به وعده های غذایی در تابستان اشاره کرد و افزود: در فصل تابستان به دلیل گرمای هوا بهتر است غذاهای چرب و سرخ شده کمتر استفاده شود و بیشتر وعده هایی غذایی به صورت سبک باشد.

 کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان بروجرد در خصوص مصرف بستنی در تابستان گفت: هر نوع نوشیدنی خنک در فصل تابستان سبب می شود تا دمای بدن کاهش یابد اما مصرف زیاد بستنی به دلیل وجود شکر سبب می شود تا علاوه بر اضافه وزن، خطر بیماری دیابت را افزایش دهد.

نتیجه تصویری برای بستنی

به گفته وی با توجه به این که سال به سال بر تعداد بیماران دیابتی اضافه می شود نیاز است در مصرف بستنی دقت شود و افزایش قند و مصرف زیاد شکر ممکن است در گرمای هوا سبب گرمازدگی شود.

برنجی تصریح کرد: استفاده از شربت خاکشیر دمای بدن را به شدت کاهش می دهد و بهتر است در این گرمای هوا روزانه شربت آبلیمو و خاکشیر مصرف شود و از حضور در فضای بیرون خصوصا در اوج گرما خودداری شود.

نتیجه تصویری برای شربت خاکشیر

کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان بروجرد تهوع، استفراغ، قرمزی پوست، گُرگرفتگی و بیحالی را از مهمترین علائم گرمازدگی عنوان کرد و افزود: وقتی فردی دچار گرمازدگی می شود بهتر است ابتدا محیط را خنک کرد و سریعا به مراکز درمانی انتقال داده شود.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها