• کدخبر: 38828
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۱۵ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
  • چاپ خبــر
در اقدامی قابل تامل؛

درس آشنایی با دفاع مقدس از دروس دانشگاه پیام نور حذف می‌شود

با تصمیم وزارت علوم درس آشنایی با دفاع مقدس از لیست دروس ارائه شده دانشگاه پیام نور حذف می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از  موج رسا; در نامه حسین زارع مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزشی به روسای استانی دانشگاه‌های پیام نور استانها آمده است که بنا به نامه شماره ۲۰۸۹۵۲/۲ مورخه ۲۲/۹/۹۵ وزارت علوم تحقیقات و فناوری و مصوبه شورای آموزشی مورخ ۳/۴/۹۶ در خصوص ارائه دروس اختیاری به اطلاع می‌رساند درس کارآفرینی (۱۲۱۸۸۰۸) و ارزشهای دفاع مقدس (۱۲۲۰۸۸۹) از سال تحصیلی ۹۷-۹۶ در کلیه رشته‌های کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته به صورت اختیاری تعریف شده است.

دروس مذکور طبق بخشنامه در چارچوب سنوات مجاز مازاد بر سقف سرفصل  واحدهای دوره و بدون تاثیر در معدل دانشجویان درج می‌شود. لذا اخذ دروس توسط دانشجو الزامی نمی باشد.

شایان ذکر است درس آشنایی با دفاع مقدس با کدهای ۱۲۱۲۳۰۰ و ۱۲۱۲۴۰۰ در کلیه رشته های تحصیلی کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته از سال تحصیلی ۹۷-۹۶ غرفعال و قابل ارائه نیست.

اصغر حاج علی‌اکبری معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور استان زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا با بیان اینکه درس آشنایی با دفاع مقدس جزو دروس نیم سال اول تحصیلی در دانشگاه پیام نور است، اظهار کرد: بر اساس بخشنامه وزارت علوم درس آشنایی با دفاع مقدس با دو درس دیگر کارآفرینی و ارزشهای دفاع مقدس جایگزین شده است.

وی افزود: این بخشنامه در ایام تابستان ابلاغ شده و هنوز از جزئیات دروس چیزی واصل نشده و بخشنامه برای اجرایی شدن در نیم سال اول ۹۶ از طرف وزارت علوم به دانشگاه ابلاغ شده است و دانشگاه‌ پیام نور در مورد این بخشنامه دخالتی نداشته است.

معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور زنجان بیان کرد: جزئیات این تغییر بعد از آغاز سال تحصیلی به اطلاع دانشجویان خواهد رسید.

وی با بیان  اینکه منتظر بخشنامه جدید در این خصوص هستیم، ابراز کرد: دو درس ارزشهای دفاع مقدس و کارآفرینی به عنوان دو درس اختیاری جایگزین درس آشنایی با دفاع مقدس شدند و از ترم اول سال ۹۶ آشنایی با دفاع مقدس ارائه نخواهد شد.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها