دهاقان‌ بیدار

سرمیه گذاران خط مقدم جهاد اقتصادی هستند/ اگر سهمیه اختصاص یافته برای مشاغل خانگی جذب نشود مدیران باید پاسخگو باشند

کدخبر: 39035
تیر ۳۱, ۱۳۹۶ در ساعت ۳:۰۳ ب.ظ

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، [1] فرماندار شهرستان دهاقان در گفتگویی گفت: با توجه به اینکه جوانان جویای کار اکنون در جامعه بسیار زیاد هسستند، بمنظور آموزش مهارت‌ها و اشتغالزایی اجرای طرح کارورزی در دستور کار قرار گرفته است که باید از این فرصت به خوبی استفاده کنیم.

علی اصغر قاسمیان افزود: طرح کارورزی باید باعث تولید و اشتغال بیشتر در جامعه شده و بصورت کارشناسی و تخصصی سمت و سوی اجرایی شدن خود را سپری کند.

وی خاطرنشان کرد: طرح کارورزی که اکنون قرار است در جامعه اجرایی شود ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی جویای کاراست.

قاسمیان افزود: برای رفع مشکلات بسیاری که بیکاری ایجاد می کند، سهمیه‌ای برای شهرستان در نظر گرفته می شود، اما اینکه برخی مسئولان اهمیت نمی‌دهند جای تأسف دارد بنابراین طرح کارورزی باید با برنامه‌ریزی همراه باشد تا منجر به خروجی خوبی شود که خروجی آن جذب سرمایه و اعتبار در شهرستان است.

فرماندار گفت: سهمیه‌ای که برای راه‌اندازی مشاغل خانگی به شهرستان دهاقان داده شده باید جذب شود و در اختیار متقاضیان قرار گیرد، چنانچه این سهمیه توسط مدیران مربوطه جذب نشود، مدیران باید پاسخگو باشند.

وی تصریح کرد: امروزه دولت بستر طرح‌های اقتصادی را اجرا می‌کند پس برای اجرای آن به سرمایه‌گذار نیاز است بنابراین باید به عنوان مشکل دولت و مردم به سراغ سرمایه‌گذار رفته و با عزت و احترام برای آنان فرش قرمز پهن کنیم.

قاسمیان افزود: سرمایه‌گذاران خط مقدم جهاد اقتصادی هستند که مقام معظم رهبری بر روی آن تأکید بسیاری داشتند.

فرماندار شهرستان دهاقان اظهار کرد: در شهرستان دهاقان برخی از سرمایه‌گذاری‌ها ممکن است با مشکل زیست محیطی همراه باشد که تشخیص این ضرر و زیان بر عهده متخصصان است و از هر کانالی نباید در این‌باره نظر داد، زیرا باعث می شود سرمایه گذاران دلسرد شوند.

 


[1] دهاقان بیدار،: http://dehaghanebidar.ir