دهاقان‌ بیدار

دختر هدیه و رحمت پروردگار/ مسائل اعتقادی و اخلاقی به دختران آموزش داده شود

کدخبر: 39098
تیر ۳۱, ۱۳۹۶ در ساعت ۱۲:۰۱ ب.ظ

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، [1]به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا [2]؛ حجت الاسلام والمسلمین محسن عارفی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا [3]ابراز کرد: دختر در اسلام به عنوان هدیه و رحمت خداوند به خانواده است و از دختر با واژه هایی به مانند ریحانه یعنی گل و حسنه نیکی یاد شده است که هر یک از اینها نشان از امتیاز و ویژگی خاص طبیعی و روحی به دختران است و از نشانه های رحمت و برکت خداوند به یک خانه این است که به آنها فرزند دختری عنایت کند چرا که دختر دلسوز پدر و مادر و همه اهل خانواده است.

وی افزود: دختران امروز مادران فردا هستند همانطور که مادران امروز دختران دیروز هستند بنابراین خانواده ها باید دقت کنند و مسایل اخلاقی، اعتقادی و اجتماعی را به همه فرزندان به ویژه به دختران خود آموزش بدهند تا در برابر تهاجم فرهنگی و فکری دشمنان نفوذ ناپذیر باشند و بتوانند از خود محافظت کنند همچنین حفظ حجاب و پوشش اسلامی بهترین هدیه خداوند به دختران و زنان برای حفظ کرامت و شخصیت آنهاست.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی زابل اظهار کرد: امام زمان درباره شأن و شخصیت بزرگ حضرت معصومه حدیثی مبنی بر اینکه هر کس مشتاق زیارت مادرمان حضرت زهراست برود قم و قبر عمه مان حضرت معصومه را زیارت کند فرموده اند.

حجت الاسلام عارفی با بیان اینکه دختران دل سوز، مددکار و مبارک هستند تصریح کرد: دختران با تربیت اسلامی زندگی خود را رشد و تعالی بدهند و حیا و عفت را از حضرت زهرا الگو بگیرند و راه و روش زندگی ایشان را سرمشق زندگی شان قرار دهند.

وی تاکید کرد: باید توجه بیشتر و واقعی به قشر زنان و دختران شود اما متأسفانه بعضی از مغازه ها و کسبه از بانوان به عنوان وسیله ای برای جلب بیشتر مشتری استفاده می کنند که این خطا و اشتباه بزرگی است چرا که باید شأن و شخصیت و انسانیت زن حفظ بشود.

حجت الاسلام عارفی بیان کرد: باید خانواده ها آموزش حجاب و عفاف را به دخترانشان از همان دوران کودکی در دستور کار قرار دهند و مسئولین هم همت کنند و با آماده کردن زمینه ها و بسترهای لازم برای امر ازدواج که از جمله آن اشتغال و مسکن مناسب برای جوانان است از بسیاری از آسیبها و معضلات اجتماعی جوانان و مخصوصا دختران را دور نگه دارند و زمینه ازدواج آنان را فراهم کنند.


[1] دهاقان بیدار، : http://dehaghanebidar.ir

[2] شبکه اطلاع رسانی راه دانا: http://www.dana.ir/

[3] اوشیدا : http://oshida.ir