• کدخبر: 43642
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۰۳ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۵
  • چاپ خبــر
رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان دهاقان:

برای پیشرفت نظام اقتصاد مقاومتی و ساخت درون کشور باید اقتصاد درون زا ایجاد کرد

محمدرضا شیروانی رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان دهاقان گفت: با ایجاد اقتصاد دروزن زا در کشور باید از تولید ملی حمایت کرده و ظرفیت های ناشناخته را در کشور شناسایی کنیم، همچنین استفاده حداکثری از ظرفیت ها داشته باشیم و مقاومت، ایستادگی، روشنگری، روح خودباوری و اعتماد را در جوانان افزایش دهیم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار محمدرضا شیروانی رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان دهاقان در گفتگو با خبرنگار دهاقان بیدار با اشاره به شعار سال ۹۶، گفت: این مرکز در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال همایش های یک روزه نقش آفرینی در اقتصاد مقاومتی را با هدف آشنایی مربیان، علاقمندان و پژوهشگران حوزه هنر خیاطی و اقتصاد با متدهای نوین در حوزه مذکور برگزار کرده است.

رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان دهاقان افزود: همچنین همایش های یک روزه  که توسط این مرکز در سطح شهرستان برگزار شده این امکان را برای مشارکت کنندگان فراهم کرده تا ایده های جدید خود را در زمینه های فوق به بحث و تبادل نظر بگذارند.

شیروانی خاطرنشان کرد: محور کار آفرینی و بهره وری در توسعه  منابع انسانی است بطوریکه با تلاش و کوشش در نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی، که مهمترین ابعاد و مطمئن ترین راه در عرصه کشور است به منصه ظهور برسد.

وی تصریح کرد: برای ساخت درون کشور و پیش برندگی نظام اقتصاد مقاومتی باید  اقتصاد درون زا و مولد ایجاد کرد به این معنی که نگاهمان به درون کشورخودمان باشد و نه به بیرون زیرا نگاه به بیرون یعنی اقتصاد عاریتی.

رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان دهاقان با اشاره به اینکه همه ما استقلال داشته باشیم و چشممان به تولید داخلی باشد، افزود:  مهارت آموزی در تمام رشته ها بخصوص در رشته هنر طراحی و دوخت، اقتصاد مقاومتی درون زا است بنابراین باید نگاهمان به تولید درون  کشور باشد و نه به بیرون  زیرا نگاه استفاده از تولیدات خارجی و بیرون کشور ما را مصرفی بار می آورد پس باید برای استفاده از امکانات داخلی و تولید داخلی طرح و برنامه داشته باشیم.

شیروانی اظهار کرد: همه ما باید از تولید ملی حمایت کزده و ظرفیت های ناشناخته را در کشور شناسایی کنیم، همچنین استفاده حداکثری از ظرفیت ها داشته باشیم و مقاومت، ایستادگی، روشنگری، روح خودباوری واعتماد را در جوانان افزایش دهیم.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها