• کدخبر: 45014
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۱۱ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۸
  • چاپ خبــر
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان؛

کاهش خسارت احتمالی بخش دام با آموزش پیشگیری از بیماری ها و بیمه نمودن دام

کارگاه آموزشی بیماری تب برفکی بمنظور پیشگیری از بیماری تب برفکی امروز در محل مدیریت جهاد کشاورزی با حضور جمعی از دامداران منطقه برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، کارگاه آموزشی بیماری تب برفکی صبح امروز با حضور دامداران در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان برگزار شد.

امیر صفرپور مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان در این کارگاه با اشاره به اینکه تب برفکی یک بیماری واگیردار است گفت: تب برفکی، بیماری بومی است که در منطقه خاورمیانه در حال افزایش است و این خود عاملی است که به عنوان مهمترین تهدید برای تجارت دام محسوب می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان افزود: یکی از موانع اصلی در تأمین بهداشت، تولید دام و فرآورده های دامی بیماری تب برفکی است که یک بیماری بسیار عفونی و بشدت واگیردار است و به عنوان یکی از خسارت های شدید در بخش اقتصادی محسوب می شود.

صفرپور تصریح کرد: با توجه به نیاز سنجی انجام شده توسط کارشناسان، آموزش پیشگیری از بیماری های دامی و ترغیب دامداران به بیمه نمودن دام را می توان به عنوان بهترین راه کاهش هزینه های بخش دام و دامپروری دانست .

در این جلسه محمدرضا قاسمی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دهاقان با بیان راهکارهای پیشگیری و درمان بیماری تب برفکی  افزود: واکسیناسیون تب برفکی توسط بخش دولتی و انعقاد قرارداد با بخش خصوصی بصورت کاملا رایگان صورت می گیرد.

وی با ارائه آموزش های لازم در خصوص ابتلا به بیماری تب برفکی به بهره برداران افزود: همکاری مؤثر با اکیپ های مایه کوبی به خصوص در مورد مقید نمودن دام ها در هنگام تزریق واکسن داشته باشند تا با ایمن سازی جمعیت حساس دامی بر علیه بیماری تب برفکی از وقوع بیماری و بروز خسارت اقتصادی پیشگیری شود.

در این نشست آقاجانیان کارگزار صندوق بیمه بخش کشاورزی شهرستان دهاقان خاطرنشان کرد: افزایش میزان رغبت دامداران به بیمه نمودن دام های خود و حضور به موقع عامل بیمه گزار در زمان خسارت از جمله مواردی است که باید در زمان مقرر انجام شود.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها