• کدخبر: 45315
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۲۶ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۹
  • چاپ خبــر
رئیس ستاد اقامه نماز استان اصفهان:

مصون ماندن مردم از آسیبهای اجتماعی یکی از مهمترین آثار نماز در جامعه است

حجت الاسلام رنجبر گفت: وظیفه همه ما اینست که به عنوان یک مسلمان وضعیت اقامه نماز در جامعه را ساماندهی کنیم زیرا چنانچه این امر اجرا شود جامعه ما از هر گونه آسیب اجتماعی مصون می ماند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، حجت الاسلام رنجبر رئیس ستاد اقامه نماز استان اصفهان پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد اقامه نماز شهرستان دهاقان با اشاره به آثار و برکات نماز در جامعه و درامان ماندن مردم ازآسیب های اجتماعی درسایه ترویج فرهنگ نورانی نماز گفت: یکی از وظایف مهم شورای اقامه نماز، سیاستگذاری در بررسی نقاط قوت وضعف وارائه راهکارهای مناسب جهت تعمیق وتعلیم فرهنگ نمازاست.
رئیس ستاد اقامه نماز استان اصفهان بمنظور اینکه اقامه نماز در اول وقت درمساجد به جماعت برگزار شود ازمسئولان ادارات ودانشگاهها خواست تا بگونه ای برنامه ریزی کنند که نماز اول وقت درادارات اقامه شود، چرا که همه امور تابع نماز است و مطمئنا هیچ فردی برای نماز اول وقت توبیخ نخواهدشد.
حجت الاسلام رنجبر با اشاره به پخش اذان درسطح شهرستان افزود: شهرداری ها باید خود را موظف بدانند به این امر که پخش اذان در سه وعده از روز در میادین شهر پخش شود.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نماز نقش کاربردی در زندگی همه انسان ها دارد آیات قرآن و روایات اهل بیت(ع) نیز به این امر اشاره کرده اند.
حجت الاسلام رنجبر افزود: همه مردم و مسئولان سعی کنند تا در محل های عمومی از جمله پارک، پاساژ، محیط اداری و …
نماز را به بهترین صورت ممکن اجرا کنند.
رئیس ستاد اقامه نماز استان اصفهان تأکید کرد: وظیفه همه ما اینست که به عنوان یک مسلمان وضعیت اقامه نماز در جامعه را ساماندهی کنیم زیرا چنانچه این امر اجرا شود جامعه ما از هر گونه آسیب اجتماعی مصون می ماند.
وی در سفر خود به دهاقان در شورای اقامه نمازشهرستان، دبیرستان دخترانه امام خمینی، دبیرستان پسرانه شهیدرضویان و همچنین نشستی به عنوان خانواده مطهر ویژه بانوان شرکت کرده و پیرامون موضوع نماز در زندگی و چرایی آن به تفصیل ایراد سخن کرده و به سوالات دانش آموزان و مادران پیرامون نماز پاسخ داد.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها