• کدخبر: 45357
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۴۳ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
  • چاپ خبــر
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

نیروهای حق‌التدریس و قراردادی باید برای همیشه تعیین تکلیف شوند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود چهار نوع استخدام در دستگاه‌ها گفت: نیروهای حق‌التدریس و قراردادی دستگاه‌های اجرایی باید تعیین تکلیف شوند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به  نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ​احمد بیگدلی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به موضوع نیروهای حق‌التدریسی فنی و حرفه‌ای که در مجلس نیز مطرح شده است، اظهار کرد: جدا از موضوع حق‌التدریسی‌های فنی و حرفه‌ای ما از یک طرف می‌گوییم که بدنه دولت حجیم است و به شیوه نادرست ۹۰ درصد بودجه کشور صرف هزینه‌های جاری می‌شود اما طرف دیگر نیز باید توجه داشت که یکسری حق‌التدریسی‌ها هستند که باید تعیین تکلیف شوند.

وی با بیان اینکه حق‌التدریسی‌های فنی و حرفه‌ای به دوره‌های گذشته برمی‌گردد، افزود: به هر حال به نظرم این موضوع باید تعیین تکلیف و منابع آن نیز تامین شود به طوری که بار مالی نیز برای دولت نداشته باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به کارت زردی که مجلس در این خصوص به ربیعی داد، خاطرنشان کرد: وزیر کار نیز به در اختیار نبودن منابع مالی و لزوم جلوگیری از بزرگ شدن دولت تاکید می‌کرد.

وی با بیان اینکه مربیان حق‌التدریس فنی و حرفه‌ای بیش از ۴ هزار نفر هستند، ابراز کرد: تعیین تکلیف این تعداد نیرو خود به نوعی ایجاد اشتغال است اما بحث این است که از این گونه موارد در کشور زیاد داریم.

بیگدلی با اشاره به حق‌التدریسی‌های آموزش و پرورش، پیش‌دبستانی‌ها و سوادآوزی‌ عنوان کرد: طبق تصمیم مجلس این نیروها نیز باید تا یک سال آینده تعیین تکلیف شوند.

وی با بیان اینکه چهار نوع استخدام در دستگاه‌های اجرایی ما وجود دارد، گفت: به نظرم این گونه موارد باید جمع شود و ما فقط یک نوع استخدام در دستگاه‌های اجرایی داشته باشیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طبق گفته رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور دولت هنگام جذب نیروهای حق‌التدریس و قراردادی هیچ تعهدی برای استخدام این نیروها نداده و این نیروها قبول کردند که با این وضع وارد بدنه دولت بشوند اما از یک طرف این نیروها هم حق دارند.

وی بیان کرد: اگر این موضوع برای همیشه تعیین تکلیف نشود دولتهای آینده نیز همین مشکل را خواهند داشت.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها