• کدخبر: 45371
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۵۰ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
  • چاپ خبــر
حجت‌الاسلام رئیسی:

فساد اقتصادی مانع ورود سرمایه‌ گذاران و رشد اقتصادی کشور است

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه فسادها و ناپاکی‌های اقتصادی امنیت اقتصادی را از بین می‌برد گفت: فساد اقتصادی مانع ورود سرمایه‌گذاران و رشد اقتصادی کشور است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی امروز در «جلسه هماهنگی امور عمرانی و سرمایه‌گذاری با مشارکت آستان قدس رضوی» که با حضور مدیران سازمان‌ها و ادارات استان خراسان شمالی در محل استانداری این استان در شهرستان بجنورد برگزار شد، به تفاوت نظام مدیریت اسلامی با سایر نظامات مدیریتی اشاره و عنوان کرد: تفاوت نظام مدیریت اسلامی با سایر نظامات مدیریتی آن است که فرد پیش از هرچیز خود را پاسخگوی به خداوند متعال بداند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه امروز اوج اساس مدیریت غربی مشتری مداری بوده؛ اما در مدیریت اسلامی سخن از محبت و دوست داشتن مردم مطرح است، خاطرنشان کرد: در نگاه مدیریت اسلامی علاقه و محبت نسبت به مردم مطرح است و راه رسیدن به خداوند و نزدیکی به پروردگار متعال را گره گشایی از مشکلات مردم می‌داند.
وی اضافه کرد: نظارت و پایش کنترل زیر مجموعه به معنای بی‌اعتمادی به کارکنان نیست، بلکه باید برای اعتماد بیشتر و تداوم این اعتماد کنترل دقیق و حساب شده انجام بگیرد.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دشمن احساس کرده تحریم می‌تواند مشکل اقتصادی برای کشور ما ایجاد کند بنابراین بر تحریم تأکید دارد، خاطرنشان کرد: اگر دشمن متوجه شود که تحریم‌ها بر کشور و عزم مردم تأثیری ندارد آنگاه عقب نشینی خواهد کرد. جوانان و نخبگان کشور ظرفیت‌های عظیمی هستند، توانایی بسیار خوبی در جوانان ایرانی وجود دارد که می‌توانند در عرصه های IT، کشاورزی، گیاهان دارویی، مهندسی و غیره برای کشور تولید ثروت کنند.
وی در ادامه بر اهمیت حمایت از تولیدکنندگان داخلی تأکید و بیان کرد: حمایت و توانمندسازی کارآفرینان برای تحقق اصل خصوصی سازی در کشور بسیار مهم است. اگر حمایت نباشد توانمندسازی بخش خصوصی صورت نخواهد گرفت؛ به عبارتی خصوصی سازی بدون حمایت از بخش خصوصی معنا ندارد.
حجت الاسلام و المسلمین رئیسی افزود: حمایت از بخش خصوصی به سخنرانی نیست حمایت حقوقی، قانونی، اقتصادی و غیره نیازمند است؛ تسهیلات ارزان قیمت باید به تولید کندگان داخلی داده شود.
وی با اشاره به اهمیت نقش دیپلماسی در رشد اقتصاد کشورها، تصریح کرد: دیپلماسی خارجی باید در جهت رونق اقتصاد کشور باشد، این دیپلماسی باید برای تولیدات داخلی بازار عرضه در عرصه بین المللی بیابد.
تولیت آستان قدس رضوی یکی دیگر از ضرورت‌ها برای رشد اقتصادی کشور را تحقق امنیت اقتصادی دانست و اظهار کرد: برای تحقق امنیت اقتصادی باید با ناپاکی‌ها و فسادها مبارزه شود، اگر این چنین نشد شاهد امنیت اقتصادی ورود سرمایه گذارها نخواهیم بود؛ اگر با فساد بطور جدی مبارزه شد آنگاه سرمایه گذاری‌های اقتصادی توسعه خواهد یافت و در نتیجه شاهد اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال خواهیم بود.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها