• کدخبر: 45404
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۲۲ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
  • چاپ خبــر
جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه:

قصد دشمن سوق دادن جامعه به سمت دین‌داری بی‌خاصیت و بی‌تحرک/ قداست زدایی از ولایت مقدمه ای برای اقتدار زدایی است

جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران گفت: قداست زدایی از ولایت و رهبری که مقدمه ای برای اقتدار زدایی است را دشمن با ابزار داخلی در دستور کار قرار داده و نقشه کشیده که قدرت فرماندهی را از رهبری بگیرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از مباحث؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبد الله  حاجی صادقی، شامگاه چهارشنبه در جمع استادان و نخبگان بسیجی حوزه علمیه اصفهان، اظهار کرد: برخی اقدام ها و طراحی های دشمنان اسلام خاصه یهودیان،  پس از رحلت پیامبر اکرم(ص) تا زمان اباعبد الله الحسین(ع) سبب شد  که مردم جامعه در عین حالی  که به نماز  و روزه اسلام اعتقاد داشتند، به  جنگ با امام زمان خویش بیایند و با قصد قربت دست به خون خاندان اهل بیت آغشته کنند

جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران عنوان کرد: به تعبیر امام راحل(ره) کل یوم عاشورا و کل الارض کربلا یعنی هر روز روز درگیری با ظالم و ظلم است و نخستین عاملی که سبب شد مسلمین از تحرک و پویایی بازایستند، تغییر اندیشه‌ها، نفوذ فکری و تغییر ذائقه فرهنگی مردم بود.

*تحریف ارزش ها درجامعه حربه دشمن است

حجت الاسلام حاج صادقی افزود: دشمن قصد دارد ما را به سمت یک دین‌داری بی‌خاصیت و بی‌تحرک سوق دهد، برخی در فتنه ۸۸ هم گفتند ما کاری به طرفین دعوا نداریم به دین خود می‌چسبیم؛ در زمان عاشورا هم نیز برخی چنین گفتند.

جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران، با تأکید براینکه متأسفانه برخی در حال تغییر دادن تعریف مؤمن، انقلابی و دین‌دار بودن هستند، گفت: این افراد از به‌روز بودن انقلاب سخن می گویند چه اینکه امروز یک جریانی در حال فعالیت است که یک جریان ها، واژگان و افرادی چون امام راحل را تحریف کنند.

وی بیان کرد: قداست زدایی از ولایت و رهبری که مقدمه ای برای اقتدار زدایی است را دشمن با ابزار داخلی در دستور کار قرار داده و دشمن نقشه کشیده است که قدرت فرماندهی را از رهبری بگیرد، دراین وادی هم برخی از خودی ها پیاده نظام دشمن شده اند.

* عزت دادن به شهید حُججی نمونه ای کوچک از کارگردانی خداوند دراین عالم هستی بود

جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران یادآورشد: گر چه دشمن تلاش می‌کند ولی خداوند کارگردانی اسلام را در جهان برعهده دارد،

به گفته وی، عزت دادن به شهید حججی نمونه ای کوچک از کارگردانی خداوند در این عالم هستی بود و دیدیدم عزت دادن به این جوان گمنام برای همه ما پیام ها و حجت هایی داشت.

وی اظهارکرد: به طور کلی ایجاد انحراف فکری یعنی تحریف حقیقت دین و انحراف عملی یعنی دنیاگرایی مسلمانان، اقدامات طراحی شده دشمنان اسلام است، باید صریح گفت امتی که ولایت بالای سرش نباشد، دچار این دو نوع انحراف می شود.

حجت الاسلام حاج صادقی ابراز کرد: امروز بسیج اساتید حوزه علمیه باید سه توصیه مهم به جوانان و طلاب داشته باشد، نخست تقویت بنیه دینی به معنای دین حقیقی یعنی بصیرت نسبت به حقیقت دین، دوم تبیین اینکه الزامات ولایت محوری حتی در زمان غیبت چیست و سوم معنویت انقلابی است.

وی بابیان اینکه طراحی هاو نقشه ها از سوی دشمن صورت می‌گیرد که جهت گیری مردم از ارزش های الهی به سمت ارزش های مادی و معنوی و وابستگی دنیوی تغییر کند، بیان کرد: دشمن دنبال احیای یک تفکر طالب دنیایی و ترجیح دادن دنیا به آخرت هست و بدانید کسی که چنین تفکری داشته باشد در جبهه امام حسین (ع) نمی‌تواند باشد.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها