• کدخبر: 45414
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۲۵ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۰
  • چاپ خبــر
کارشناس مسائل دینی:

حمله به مقدسات از حربه‌های دستگاه شیطان و فرهنگ مادی است

حجت‌الاسلام عالی گفت: تقدس زدایی یکی از خصوصیات فرهنگ مادی است که اکنون بر جهان حاکم است، در عین حال که مقدسات ظاهری رو زیر سؤال می‌برند، خودشان چیزهایی را به عنوان مقدس جعل کرده اند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از مباحث؛ کارشناس مسائل دینی امروز در جمع عزاداران حسینی مکتب الصادق اظهار کرد: مراقب باشیم هر چیزی را مقدس ندانیم و مقدسات خرافی رو وارد نکنیم و دلیل مقدس شدن را بدانیم، یکی از ارزش‌هایی که مورد هجوم دستگاه شیطان قرارگرفته حمله به مقدسات است، در فرهنگ مادی این مقدسات مورد بی‌حرمتی قرارگرفته‌اند.

حجت‌الاسلام مسعود عالی ادامه داد: در شانزده کشور اروپایی، اگر کسی بخواهد علیه هولوکاست سخن ونقدی بیان کند مجرم شناخته می شود، یهودیان این ادعا را می‌کنند که بتوانند باج‌بگیرند، در اتریش اگر کسی بخواهد علیه هولوکاست حرف بزندده سال زندانی دارد.

حجت‌الاسلام عالی خاطرنشان کرد: تقدس زدایی یکی از خصوصیات فرهنگ مادی است که اکنون بر جهان حاکم است، در عین حال که مقدسات ظاهری رو زیر سؤال می‌برند، خودشان چیزهایی را به عنوان مقدس جعل کرده اند و آنقدر حریم برای آن ها قایل هستند که اگر کوچک‌ترین اهانتی کسی بخواهد به آن ها بکند، جرم است.

وی ابراز کرد: مقدس یعنی چیز پاک، اصلی‌ترین وجود مقدس در عالم، وجود پروردگار است که پاک است از هر نقص و عیبی و تمام کمالات در وجود مقدس پروردگار است.

کارشناس دینی خاطرنشان کرد: هر چیزی که در عالم ارتباط خاص با خدا داشته باشد مثل پیغمبر خدا، کلام خدا مقدس می شود به این صورت که تقدس و پاکی از خود خدا که منبع قداست است، سرایت پیدا می‌کند، در قرآن یک سری مقدسات را خود خدا مقدس شمرده است.

وی ادامه داد: اول از همه خود قرآن است، در عرش حقیقی که چهره قرآن نشان داده می شود از بعضی‌ها شکایت می‌کند که این‌ها کاری با من نداشتند و از بعضی‌ها هم شفاعت می‌کند، تجلی صفات خدا در قرآن است، قرآن علم خداست و علم خدا تمامی ندارد.

حجت‌الاسلام عالی یادآور شد: بعضی از مکان‌ها هم مقدس شمرده شده جایی که خود جسم معصومین است فقط همین محدوده‌ای که جسم قرار دارد پاک است و هیچ گناهی صورت نگرفته است همچنین بعضی اشیا مقدس هستند، پیراهن حضرت یوسف چشمان پدر حضرت یوسف را بینا کرد یا حجرالأسود مقدس است.

وی ابراز کرد: بزرگ‌ترین احترام نسبت به اهل‌بیت این است که اهل‌بیت را نزد خدا شرمنده نکنیم.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها