• کدخبر: 46114
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۰۱ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۶
  • چاپ خبــر

خطر ابتلا به عارضه خشکی چشم در اثر کار طولانی با لپ تاپ‌

یک متخصص چشم و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: بر اثر کار طولانی‌ با لپ‌‌تاپ‌ کمتر پلک می‌زنیم و این امر سبب خشکی این عضو می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان: محمد‌ طاهری‌ متخصص چشم و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران  اظهار کرد: استفاده از‌ لوازم آرایشی و بهداشتی‌ برای قسمت مژه می‌تواند جلوی ترشح‌ اشک‌ را گرفته و همین مسئله‌ موجب خشکی‌ چشم‌ و بروز‌ عارضه‌هایی مانند قرمزی‌ و سوزش‌ و درد چشم در افراد می‌شود.

وی بیان کرد: افراد برای‌ جلوگیری‌ از آسیب‌ چشم در برابر نور آفتاب باید از عینک‌های آفتابی مناسب و استاندارد استفاده کنند زیرا در غیر این صورت‌ و در طولانی مدت آسیب جدی به چشم‌ وارد می‌شود که نتیجه آن کاهش بینایی‌ این عضو حیاتی‌ می‌شود.

تاثیر منفی تلفن همراه به چشم افراد

طاهری‌ عنوان کرد: از نظر کارشناسان‌ و صاحب‌ نظران‌ تلفن‌ همراه یکی از وسایل‌ بسیار آلوده‌ محسوب می‌شود و هنگامی که افراد در حین‌ کار با گوشی همراه چشمشان‌ را مالش‌ می‌دهند این کار باعث‌ عفونی شدن سطح‌ چشم و بروز‌ قرمزی‌ و حتی درد می‌شود.

به ازای هر ۲۰ دقیقه کار با رایانه‌ ۲۰ ثانیه‌ به منطقه‌ای در دور دست‌ نگاه کنید

وی تأکید کرد: هنگامی که افراد برای مدت طولانی‌ به لپ تاپ‌ و یا کتاب خیره‌ می‌شوند این کار سبب‌  شده کمتر پلک زده و در نتیجه سطح چشم‌ دچار خشکی‌ می‌شود درهمین راستا برای جلوگیری ازاین عوارض کارشناسان‌ و متخصصان معتقدند‌ که به ازای‌ هر ۲۰ دقیقه کار با رایانه و یا لپ‌تاپ باید ۲۰ ثانیه‌ به منظره‌ای در دور دست نگاه کرده تا دچار خشکی‌ چشم و سایر عوارض‌ نشوند.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها