• کدخبر: 46164
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۲۷ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۷
  • چاپ خبــر
وزیرکشور:

توسعه اقتصادی،اولویت امروز کشور/با افزایش سالانه یک میلیون بیکار نمی توان به رشد ۸ درصدی رسید

رحمانی فضلی گفت: توسعه محوری در بخش های امنیتی ، فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی از جمله انتظارات دولت از استانداران است اما در شرایط امروز کشور محور توسعه اقتصادی در اولویت قرار دارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، به نقل از اراک امروز؛ عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در مراسم تودیع و معارفه استاندار مرکزی گفت: استاندار جدید استان مرکزی شناخت خوبی از ظرفیت ها و توانمندی های استان مرکزی دارد که امیدواریم با ایجاد هماهنگی توقعات دولت را در استان برآورده کند.

رحمانی فضلی توجه به موضوع توسعه محوری را از تاکیدات رئیس جمهور به استانداران عنوان کرد و افزود: توسعه محوری در بخش های امنیتی ، فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی از جمله انتظارات دولت از استانداران است.

وی ادامه داد: در شرایط امروز کشور محور توسعه اقتصادی در اولویت قرار دارد و محور فرهنگی را هم به عنوان یک اصل جزو تکالیف اساسی می دانیم.

وزیر کشور اظهار کرد: استانداران با تجهیز منابع و با همه امکانات و برنامه ریزی ها بر اساس برنامه ششم توسعه و موضوع اقتصاد مقاومتی فعالیت های خودشان را پیگیری و اجرا کنند.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه موضوع اقتصاد مقاومتی باید در دستور کار اول استانداران قرار گیرد گفت: در این راستا توجه به مردم محور کردن فعالیت ها، درون زا بودن و استفاده از تکنولوژی در دستور کار قرار گیرد.

با افزایش سالانه یک میلیون بیکار به جامعه نمی توان به رشد ۸ درصدی رسید

وی با اشاره به اینکه تمام مناطق کشور به دلیل برخورداری از ظرفیت های بالقوه توان توسعه و استقلال خود را دارند افزود: مهم است که اعتقاد داشته باشیم و با بسیج امکانات و اعتماد بیشتر از ظرفیت های موجود به نحو مطلوبی استفاده کنیم.

وزیر کشور بیان کرد: استان مرکزی با دارا بودن بیش از سه هزار واحد صنعتی و نخبگان فرهنگی علاوه بر تامین نیازهای خود می تواند به عنوان معین دو استان دیگر هم باشد.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه با این شرایط اضافه شدن سالانه یک میلیون نفر به بیکاران و منابع محدود نمی توان به رشد هشت درصدی دست پیدا کرد، ادامه داد: برای اینکه بتوانیم به رشد مدنظر دست یابیم باید به دنبال سرمایه گذاری خارجی، افزایش بهره وری،جذب سرمایه گذاری خصوصی و استفاده حداکثری از منابع موجود باشیم.

اداره کشور باید با خرد جمعی باشد

وی با تاکید بر اینکه در کنار توسعه به موضوع امنیت پایدار هم توجه داریم افزود: امنیت پایدار مبتنی بر حضور مردم، افزایش حضور فعال افراد سیاسی و احزاب و سمن ها در تصمیم گیری ها باید در استانها پیگیری شود.

وزیر کشور اظهار کرد: در این راستا باید با تعامل و هماهنگی با همه سلیقه ها با محور قانون از تمام ظرفیت ها استفاده کرد و با استفاده از خرد جمعی برای اداره کشور دست به دست هم داد.

وی به موضوع آسیب های اجتماعی هم اشاره ای کرد و گفت: آسیب های اجتماعی جزو اولویت های کاری دولت در حوزه اجتماعی است که به جد دنبال می شود.

وی افزود: همچنین اعتدال گرایی و هماهنگی با برنامه های دولت که نتایج آن متعلق به همه مردم ایران است برای انتصاب استانداران و مدیران در نظر گرفته می شود.

استانداران باید با دولت تعامل و همراهی داشته باشند

رحمانی فضلی همراهی و تعامل مدیران با دولت را یکی از اصول منطقی عنوان کرد که باید در دستور کار استانداران باشد و مدیران خود را بر این اساس انتخاب کنند.

وزیرکشور با اشاره به اینکه وضعیت کشور با چهار سال گذشته بسیار متفاوت شده است ادامه داد: طی این مدت شراطی رکود منفی ۵ درصد و تورم بالای ۴۰ درصد را پشت سرگذاشته ایم.

وی به سخنرانی اخیر ترامپ هم اشاره ای کرد و گفت: دنیا ۹ ماه منتظر سخنرانی رئیس جمهور آمریکا بود، که ترامپ با سخنان غیر اخلاقی همه ملت های دنیا را به واکنش واداشت و همه دنیا به محق بودن ایران اعتراف کردند.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: انشالله با تلاش و کوشش خستگی ناپذیر مطالبات به حق مردم را در بخش های مختلف پاسخگو خواهیم بود.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها