• کدخبر: 50970
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۴۹ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
  • چاپ خبــر
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دهاقان:

رعایت نکات امنیت زیستی مؤثرترین راه برای جلوگیری از ورود ویروس آنفلونزا به واحدهای پرورش طیور

محمدرضا قاسمی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دهاقان گفت: رعایت اصول امنیت زیستی در واحدهای پرورش طیور بمنظور پیشگیری از بیماری های مختلف بخصوص نیوکاسل و آنفلونزای فوق حاد پرندگان ضروری است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، محمدرضا قاسمی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دهاقان صبح امروز در بازدید از واحد پرورش شتر مرغ در شهرستان دهاقان و بررسی وضعیت بهداشتی این واحد گفت: به منظور جلوگیری از بروز خسارات اقتصادی و مخاطرات بهداشت عمومی، مدیران و کارکنان واحدهای پرورش طیور می بایست نسبت به رعایت اصول بهداشتی، قرنطینه ای و امنیت زیستی در واحد های پرورش، اهتمام ویژه ای داشته باشند.
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دهاقان ضمن تذکر بمنظور رفع مشکلات ساختاری  افزود: مشکلات ساختاری و بهداشتی واحدها نیز باید مرتفع شوند تا از ابتلای پرندگان به بیماری های مختلف در واحد های پرورش پیشگیری شود.
محمدرضا قاسمی خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از وقوع بیماری ها بخصوص بیماری های ویروسی و در رأس آن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، رعایت اصول امنیت زیستی در بالاترین سطح در واحد های پرورش طیور را جدی بگیرید.
وی با اشاره به اینکه پرنده های زینتی و بومی در انتقال این بیماری نقش بسزایی دارند افزود:  شهروندان و روستائیان عزیز ضمن خودداری از خرید هرگونه طیور از  پرنده فروشان دوره گرد، توصیه اکید می شود تا پایان فصل سرد از اضافه کردن پرنده و طیور جدید پرهیز کنند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دهاقان تصریح کرد: از قرار دادن قفس پرندگان زنده زینتی یا بومی موجود در منزل در  محل های باز و در دسترسی پرندگان و حشی که سبب اشتراک در آب و غذا می شود، بصورت جدی خودداری کنند.

 

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها