• کدخبر: 51186
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۵۰ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
  • چاپ خبــر
پدر شهیدان جابرانصاری:

حتی یک لحظه هم از رفتن فرزندان شهیدم پشیمان نیستم/ جوانان دنباله رو شهدا باشند

عبدالرحیم جابرانصاری گفت: حتی یک لحظه از رفتن فرزندانم در راه اسلام پشیمان نیستم و چه بسا فرزندانی که به راه خطا رفتند، یا در مسیر دیگری کشته شدند و هیچ اجری برای آنها نبود، اما فرزندان من در راه خدا و حفظ اسلام رفتند و ما خوشحالیم که سرنوشت اینگونه رقم خورد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، یادواره خانه های آسمانی امشب در منزل عبدالرحیم جابرانصاری پدر شهیدان احمد و عبدالکریم جابرانصاری برگزار شد.

عبدالرحیم جابرانصاری پدر شهیدان جابرانصاری در این یادواره گفت: عبدالکریم به اختیار خود در خط مقدم جبهه شرکت کرد و در تماسی با ما گفت پدرم بصورت داوطلبانه به جبهه رفتم؛ او در جاده ماهشهر –آبادان و در زمان بنی صدر ملعون که به خدمت سربازی رفته بود شهید شد، او اولین شهیدی بود که جنازه اش را به دهاقان آوردند و تشییع کردند.
وی افزود: احمد هم در سن ۱۸ سالگی بعد از شهادت برادرش در بسیج ثبت نام کرد، چون برادرش شهید شده بود، در بسیج به او گفتند: ما نیروی تدارکاتی نمی خواهیم تا او را منصرف کنند، ولی او همچنان اصرار داشت برود بنابراین رضایتنامه ای از بسیج آورد و برای رفتن آماده شد، ما هم وقتی دیدیم خودش می خواهد برود مانعش نشدیم.
پدر دو شهید سرافراز خاطرنشان کرد: وقتی مادرش گفت خدمت دیگری هم می توانی به جبهه کنی گفت: مادر جان نظام به حضور ما در جبهه نیاز دارد و باید برای حفظ اسلام برویم در نهایت بعد از ۴ روز آموزش به جبهه اعزام شد و سپس در یکی از عملیات ها مجروح و در شیراز بستری شد.
جابرانصاری تصریح کرد: احمد در عملیات والفجر مقدماتی در زمانی که با دوستانش ماشاءالله عسگری زاده و یدالله ولیخانی در یک جبهه بودند، شهید شد و ۱۲ سال مفقودالاثر بود، ما هم هیچ خبری نداشتیم که احمد شهید شده یا نه؟ چون ۱۲ سال از او خبر نداشتیم گفتیم شاید اسیر شده و وقتی اسرا آزاد شدند خبر دادند که احمد در عملیات والفجر مقدماتی شهید شده است.

وی گفت: حتی یک لحظه از رفتن فرزندانم در راه اسلام پشیمان نیستم و چه بسا فرزندانی که به راه خطا رفتند، یا در مسیر دیگری کشته شدند و هیچ اجری برای آنها نبود، اما فرزندان من در راه خدا و حفظ اسلام رفتند و ما خوشحالیم که سرنوشت اینگونه رقم خورد.

پدر شهیدان جابرانصاری اظهار کرد: بعد از اطلاع از عملیا ت والفجر که نمی دانستیم احمد شهید شده یا اسیر، به خانه رفتم و دیدم خانواده ناراحتند، به مدرسه علمیه رفتم و به قرآن تفأل زدم، آیه ای آمد که ترجمه آن این بود: «آنچه در دست خداست ماندنی است و اگر صبر کنید خداوند اجر آن را می دهد»، قوت قلب گرفتم و فهمیدم که اجر صبر ما محفوظ است.
وی گفت: در انتظار احمد بودیم که مفقودالاثر بود همیشه چشم به در بودیم که آیا احمد شهید شده و یا هر لحظه می آید ، همیشه مضطرب بودیم ولی توکلمان به خدا بود.
او گفت که از شهدایم شفاعت می خواهم که با اخلاص و حقیقتی که داشتند و من نیز می دانم مقامشان بسیار رفیع است، ما را در آن دنیا شفاعت کنند.
پدر دو شهید گرانقدر از جوانان خواست تا دنباله رو شهدا باشند و خواهران در حفظ حجاب و عفت خود دقت کنند، پسران در غیرت خود محکم باشند و بدانند برای حفظ اسلام و قرآن باید همت کنند که رستگار شوند و الا نمی توانند جوابگوی شهدا باشند.
جابرانصاری خاطرنشان کرد: باید قدر انقلاب را بدانیم، باید بدانیم کجا بودیم و به کجا رسیده ایم؟
وی افزود: خدا رحمت کند امام (ره) که اسلام را در ایران زنده کرد و هم اکنون به جایی رسیده ایم که می طلبد همه شکرگزار نعمت خدا باشیم.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها