• کدخبر: 51796
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۵۶ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۹
  • چاپ خبــر
کارشناس مسائل سیاسی:

دولت به جای وعده، اقدام کند

حسین جدیدی کارشناس مسائل سیاسی گفت: بودجه سال ۹۷ با قطع یارانه ۳۴ میلیون نفر حامل پیامی است که می تواند در زندگی مردم تأثیر بسیار بد داشته باشد و سفره مردم را کوچکتر از قبل کند، این امر می تواند شرایط سختی را بر اقتصاد مردم تحمیل کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، حسین جدیدی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار دهاقان بیدار با اشاره به اینکه دولت ها در انتخابات وعده هایی به ملت می دهند و ملت هم با توجه به همان وعده ها به آنها اعتماد می کنند افزود: دولت یازدهم و دوازدهم با وعده رونق اقتصادی، بر داشتن تحریم ها و حل مشکلات معیشتی مردم به صحنه آمد و با موج تدبیر و امید خود را به مردم عرضه کرد.

کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: چهار سال اول، دولت با پیگیری مذاکرات هسته ای برجام را برای ما آورد که ماحصل آن تعطیلی صنایع هسته ای و … و انبوه مطالبات خارجی ها از ملت ایران بود که در ازای همه آن تعهدات تحریم ها برداشته شود که این امر هم محقق نشد که نشد.

جدیدی با تأکید بر اینکه برجام دارای نقاط ابهامی بود که از ابتدا منتقدان به آن اشاره کردند ولی دولت در این مسیر عجله داشت و نمی خواست کار به تأخیر بیفتد گفت:  دولت با اعتماد به طرف غربی و آمریکایی برجام را تصویب و اجرا کرد و باید گفت هیچ کدام از شرط های مقام معظم رهبری در برجام عمل نشد و کمیته برجام که باید بر آن نظارت می کرد عملا در برابر بدقولی و نقض برجام اقدامی نکرد تا جایی که آمریکائی ها با تصویب تحریم های مادر و تثبیت سایر تحریم ها نه تنها کمکی برای رفع تحریم نکردند بلکه آن را شدت بخشیدند و اکنون خواستار مذاکرات در سایر مقوله ها،  حقوق بشر، موشکی و مقاومت در منطقه هستند.

وی افزود:  دولت یازدهم چهار سال اول خود را با وعده و حواله به آینده و وعده هایی که باید صبر کنیم تا سیب ها و گلابی ها برسند و آنها را بچینیم سر کردند و در انتخابات دوازدهم نیز با وعده هایی دیگر و تحقق شغل و رونق اقتصادی دوباره پا به عرصه گذاشتند و رأی مردم را گرفتند.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه دولت باید طبق برنامه و وعده خود سالانه بیش از ۹۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد کند  اظهار کرد: نه تنها شغلی ایجاد نشده بلکه خیلی از فرصت های شغلی قبلی هم به نفع واردات بی رویه بیش از ۳۰ میلیارد دلار جنس قاچاق که ۷۰ درصد آن از مبادی رسمی است نابود شده است.

جپدیدی گفت: دولت باید کاری کند که مردم اطمینان کنند مشکلات آنها برطرف می شود و نباید با افزودن بر مشکلات مردم آنها را ناامید کرد.

وی اذعان کرد: بودجه ۹۷ نشان دهنده اینست که دولت صرفا برای کسب درآمد و هزینه کرد آن با حذف ۳۴ میلیون یارانه و … می خواهد مردم را در تنگنای اقتصادی دیگری قرار دهند.

وی بالا رفتن فشار اقتصادی بر مردم را خطری بزرگ دانست که موجب نارضایتی مردم شده و مردم را از بهبود شرایط ناامید می کند.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها