• کدخبر: 51813
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۱۷ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۹
  • چاپ خبــر
تحلیل گر مسائل سیاسی:

تا انقلاب و انقلابی گری هست فتنه هم وجود دارد/ دشمن هیچ گاه از مکر و دسیسه برای نابودی نظام، دست بر نمی دارد

علی غلامی کارشناس مسائل سیاسی گفت: فتنه ۸۸ با هدایت بیگانگان، دشمنان نظام و انقلاب، با همراهی بعضی از افراد غافل و سکوت خواص بی بصیرت شکل گرفت که این افراد به بهانه انتخابات ولی با هدف نابودی انقلاب وارد عمل شدند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، علی غلامی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار دهاقان بیدار، فتنه ۸۸ را برگرفته از انقلاب مخملی که توسط آمریکا در چند نقطه از جهان انجام شده بود دانست و افزود:  دشمن با سوء استفاده از موقعیت انتخابات و با رمز تقلب، آشوب های خیابان را رقم زد و در نهایت با جسارت به همه اصول و اعتقادات و ارزش های مردم، پرچم های عاشورا را به آتش کشیدند.

تحلیل گر مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: فتنه گران با استفاده از سبد رأی و تریبون هایی که برای انتخابات در کشور در دستشان بود مردم را به آشوب فراخواندند و بیانیه می دادند، این در صورتی بود که اختلاف رأی ها بیش از ۱۱ میلیون نفر بود و امکان هیچ گونه تقلبی وجود نداشت.

غلامی روشنگری و بصیرت دهی مقام معظم رهبری را بزرگترین حامی انقلاب دانست و گفت: فتنه گران در زمانی که مردم را تهییج می کردند و عده ای از خواص هم بر این موج سوار شدند تا بتوانند اغراض سیاسی خود را دنبال کنند، مقام معظم رهبری با روشنگری های خود مردم را آگاه، و به آنها اطمینان داد که هیچ گاه رأی مردم را تضییع نمی کند و این توطئه دشمن است، در همین زمان بود که از انقلابیون خواست که عمارگونه در بین مردم به روشنگری بپردازند.

وی با تأکید بر اینکه دشمن هیچ گاه از مکر و دسیسه برای اضمحلال نظام کوتاه نمی آید تصریح کرد: باید مراقب بود دشمن در لباس دولت، فتنه ای جدیدی را رقم نزند تا این بار مردم را روبروی نظام و انقلاب قرار دهد.

تحلیل گر مسائل سیاسی با بیان حدیث امیرالمؤمنین (ع) که فرمودند: «حق را بشناسید و ملاکتان حق باشد، نه افراد»، افزود: ملاک ما در شناخت حال فعلی افراد است و باید بدانیم در فتنه های پیش رو پای خیلی از کسانی که روزگاری در خط انقلاب بودند روی مین خواهد رفت پس باید همه مراقب عملکرد و کارهای خود باشند.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه بزرگترین معیار ما برای تشخیص حق از باطل، ولایت فقیه است اظهار کرد: امام خمینی (ره) فرمودند: «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت آسیبی نرسد»، بنابراین باید مراقب باشیم تا افرادی نخواهند با شعارهای انقلابی، انقلاب را مصادره کنند و کار خود را از پیش ببرند.

غلامی گفت: باید همه ما خود را به سلاح بصیرت مجهز کنیم و در دفاع از انقلاب وصیت نامه حضرت امام خمینی (ره) و عناصر صدیق انقلابی را ملاک قرار دهیم و نگذاریم هر کس با پرچم دین و انقلاب، روبروی اندیشه ولایی و رهبر معظم انقلاب بایستد که این خود مصداق اسلام آمریکائی است.

وی با تبیین مسئله فتنه های جدید در خصوص نابودی انقلاب افزود: دشمن می خواهد معیشت مردم سخت شود و با همه توان خود این را عملیاتی کرده است، فتنه ۷۸، فتنه ۸۸ و اکنون فتنه با سوار شدن بر وضع زندگی و معیشت مردم، دشمن می خواهد بار دیگر فتنه راه بیندازد البته این بار قصد دارد مردم را روبروی نظام قرار دهد.

استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: نارضایتی مردم، فشار اقتصادی، دعواهای سیاسی و حزبی در بسیاری از رفتارها نشانگر هدفی است که لیبرال ها و غربزدگان بدنبال آن هستند و می خواهند مردم را از انقلاب و نظام اسلامی جدا کنند و همه مشکلاتی که خود به وجود آوردنده آن هستند را به گردن نظام و رهبری بیندازند.

کارشناس و تحلیل گر مسائل سیاسی با اشاره به اینکه دشمن زمانی از ما راضی می شود که انقلابمان را تحویلشان دهیم اذعان کرد: باید مسئولان به وعده های خود پایبیند باشند و نباید با عدول از شعارهای انتخاباتی همه آنچه سختی است را بر دوش مردم بگذارند، باید با مردم زندگی کرد و با آنها همراه بود تا آنها بدانند مسئولان از جنس مردم هستند و نباید یک لحظه از کمک به مردم غافل شوند.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها