• کدخبر: 52072
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۳۳ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
  • چاپ خبــر
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان:

توسعه گیاهان دارویی راهکاری برای تغییر الگوی کشت به سمت گیاهان کم آب خواه است

امیر صفرپور گفت: با توجه به شرایط جوی و کمبود منابع آب در شهرستان دهاقان باید الگوی کشت گیاهان تغییر کرده و به سمت محصولات کم آب خواه پیش رفته و این مهم زمانی بدست می آید که افراد آموزش لازم را دیده باشند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان در گفتگو با این پایگاه تحلیلی خبری افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی و کمبود منابع آبی به علت شرایط جوی یکی از سیاست های وزارت جهاد کشاورزی تغییرالگوی کشت به سوی محصولات با نیاز آبی کم و اصلاح الگوی کشت با روش های نوین آبیاری است.

امیر صفرپور خاطرنشان کرد: زمانی روش های نوین آبیاری و تغییر الگوی کشت به سمت محصولات کم آب خواه در کشاورزی میسر است که بتوانیم آموزش های لازم و ترویجی را در این زمینه به بهره برداران بدهیم.

وی با بیان اینکه توسعه گیاهان دارویی یکی از راهکارهای موجود در این بخش است گفت: مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان با همکاری سایر ادارات از جمله مدیریت آموزش و پرورش در صدد آموزش بهره برداران و بالا بردن سطح علمی آنان است.

صفرپور افزود: با توجه به شرایط جوی و کمبود منابع آب در شهرستان دهاقان باید الگوی کشت گیاهان تغییر کرده و به سمت  محصولات کم آب خواه از جمله گیاهان دارویی و گیاهانی مانند زعفران پیش رفته و این مهم زمانی بدست می آید که افراد آموزش لازم را دیده باشند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهاقان تصریح کرد: دوره آموزشی با حضور مربیان شاغل و مرادی، فعال و کشاورز زعفران کار استان خراسان رضوی در محل پژوهش سرای دکتر حسابی به محوریت جهاد کشاورزی برگزار شده و آموزش های لازم در زمینه مراحل آماده سازی زمین، کاشت، داشت و برداشت این محصول ارائه شد.

صفرپور با اشاره به بودجه سال ۹۷، افزود: طی این سال و همچنین با تصویب بودجه سال ۹۷، تسهیلات بخش کشاورزی به سوی توسعه کشت گلخانه ای و گیاهان دارویی سوق داده شده است.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها