• کدخبر: 52076
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۴۳ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
  • چاپ خبــر
شهردار دهاقان خبر داد؛

شناسایی ۶ رشته قنات در دهاقان

شهردار دهاقان گفت: تعداد شش رشته قنات در سطح شهرستان وجود دارد که با شناسایی توسط تیم آتش نشانی مشخص شد این قنات ها از بافت فرسوده شهر می گذرند و این امر شهرستان را با خطر مواجه می کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، محمد لطفی در گفتگویی گفت: با توجه به خشکسالی های اخیر و کم آبی در شهرستان دهاقان، قنات ها از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند که سعی کردیم قنات های موجود در سطح شهرستان را شناسایی کنیم.

شهردار دهاقان افزود: با بررسی های بعمل آمده تعداد شش قنات در سطح منطقه شناسایی شدند که از این تعداد ۲ رشته بصورت غیرفعال است.

وی تصریح کرد: بررسی های بیشتر برای شناسایی  قنات های موجود در منطقه در دستور کار قرار دارد و از همه دستگاه ها می خواهیم تا در این امر با شهرداری همکاری لازم را داشته باشند.

لطفی افزود:  قنات های شناسایی شده از بافت فرسوده شهری عبور می کنند که از آن جمله می توان به قنات غلغله با ۲ هزار و پانصد متر طول و قنات خیرآباد به مساحت یکهزار و پانصد مترمربع اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: این قنات ها از ۶۵ درصد بافت فرسوده شهری عبور می کنند و خطراتی را برای شهرستان به همراه خواهند داشت.

شهردار دهاقان اضافه کرد: تعداد ۶ رشته قنات در سطح شهرستان وجود دارد که با شناسایی توسط تیم آتش نشانی مشخص شد این قنات ها از بافت فرسوده شهر می گذرند و این امر شهرستان را با خطر مواجه می کند.

لطفی اظهار کرد: برخی قنات ها نیز از بافت مسکونی در شهر عبور می کنند که می توان به مواردی از جمله قنات جعفرآباد با ۲ هزار و دویست و ۴۰ متر که از ۲ درصد بافت شهری عبور می کند اشاره کرد.

 

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها