• کدخبر: 52393
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۱۵ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
  • چاپ خبــر
سرپرست اداره کتابخانه های عمومی دهاقان خبر داد؛

وجود ۱۰۰ هزار جلد کتاب در هفت کتابخانه فعال دهاقان

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی دهاقان گفت: در کتابخانه‌های دهاقان ۱۰۰ هزار نسخه کتاب موجود است که مورد استفاده ۲ هزار و دویست نفر از اعضای آنها قرار دارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، زیبا وفادار در گفتگو با خبرنگار این پایگاه تحلیلی خبری از وجود هفت باب کتابخانه در شهرستان دهاقان خبر داد و افزود: منطقه دهاقان در حال حاضر دارای چهار باب کتابخانه نهادی و سه کتابخانه مشارکتی است که هم اکنون مشغول بکار هستند.

سرپرست کتابخانه عمومی آیت الله خرد شهرستان دهاقان خاطرنشان کرد:  در این کتابخانه‌ها ۱۰۰ هزار نسخه کتاب موجود است که مورد استفاده  ۲ هزار و دویست نفر از اعضای آنها قرار دارد.

وی گفت: در یکسال گذشته با توجه به اینکه در شهرستان هفت کتابخانه موجود بوده و دارای فعالیت هستند تعداد ۴۰ هزار جلد به امانت گذاشته شده است و در همین مدت ۲ هزار جلد کتاب نیز به کتابخانه اهدا شده است.

وفادار تصریح کرد: کتابخانه های این منطقه دارای ۲ هزار و دویست عضو فعال هستند که هر کدام از اعضاء فعال دارای کارت عضویت یکساله از کتابخانه هستند و کتب موجود در کتابخانه نیز مورد استفاده این افراد قرار می گیرد.

سرپرست کتابخانه عمومی آیت الله خرد شهرستان دهاقان با اشاره به اینکه زیر بنای کل کتابخانه ۲۰۰۰ متر مربع است افزود: در حال حاضر  پروژه احداثی در شهرستان وجود ندارد.

وی با تأکید بر اینکه کتابخانه ها باید در روستاها نیز انجام فعالیت کنند تا روستائیان نیز بتوانند از کتاب های مرجع و کتاب های موجود در کتابخانه استفاده کنند اظهار کرد: ۲ باب کتابخانه روستایی با نام کتابخانه گنجینه بهار و آیت الله هاشمی در روستای  قمبوان هم اکنون مشغول فعالیت هستند  و قرار است کتابخانه شهدای علی آباد جمبزه نیز به کتابخانه های روستایی اضافه شود.

 

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها