• کدخبر: 52555
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۰۱ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۱۸
  • چاپ خبــر
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو:

حل مشکلات و کاهش نارضایتی مردم وظیفه هر سه قوه است/ اعتراضات اخیر از عدم تحقق وعده‌‌هایی نشأت گرفت که می‌‌گفتند با برجام محقق می‌‌شود

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو از وعده‌‌هایی که مسئولان در دوران پسابرجام به مردم می‌‌دادند و آن را رویایی توصیف می‌‌کردند انتقاد نمود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد علیرضا بیگی در گفت‌‌و‌‌گو با آناج با اشاره به جلسه اخیر شورای امنیت درباره ایران، ابراز داشت: طبیعتا نوع رفتار و برخوردی که با معترض‌‌‌‌ها در جمهوری اسلامی اتفاق افتاد و نحوه برخورد مامورین موجب بازتاب جهانی شد و نوع قضاوتی که در این رابطه دولت‌‌های مختلف حاضر در شورای امنیت داشتند، نشان می‌‌داد آمریکا موفق به کسب همراهی آن کشورها نشده و این خود یک موفقیت و پیروزی برای جمهوری اسلامی می‌باشد.

وی اذعان کرد: هدف آمریکا از طرح مسایل داخلی ایران در شورای امنیت برجام و تحمیل زیاده‌‌خواهی هایش بود و همچنین می‌‌خواست مشروعیت جمهوری اسلامی ایران را زیر سوا ببرد؛ در واقع این برجام با یک نظام مشروع بسته شده و هدف آمریکا تحت الشعاع قرار دادن برجام و خدشه‌‌دار کردن چهره جمهوری اسلامی به عنوان طرف مشروع این قرارداد یا توافق نامه بوده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با بیان اینکه ملت ایران یک جواب دندان شکن به آشوبگران دادند، تصریح کرد: از دولت انتظار می‌‌رود در مورد مسایلی که می‌‌تواند زمینه ساز برخی از مشکلات و اعتراضات باشد چاره اندیشی کند و این چاره اندیشی هم باید در هر سه قوه اتفاق بیفتد.

وی تاکید داشت: موضوع اقتصاد مقاومتی که مطالبه خود مقام معظم رهبری هم است، این امکان را به ما می‌دهد توانایی‌‌های داخل را درک و فرصت‌‌های بیرونی را تعقیب کنیم و این سیاست باید به صورت قوی پیگیری شود؛ زمانی که به ملت در مورد دستاوردهای برجام وعده‌‌هایی داده شود در صورت عدم تحقق آن وعده‌‌ها، تاب آوری مردم کم شده و قدرت و استقامت‌‌شان به حداقل می‌رسد و آنان قادر به تحمل فشارهای اقتصادی نخواهند بود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور یادآور شد: رهبر انقلاب از دولت خواسته تا در رابطه با ثمره برجام مطالب غیر واقعی مطرح نکنند و در واقع علل این نارضایتی‌‌‌های اجتماعی همین سیاست‌‌های نادرستی می‌‌باشد که دولت انتخاب کرده است؛ مطالبه اصلی مردم این است که هرکسی در هر مقامی که هست به وظایف خود به درستی عمل کند.

وی خاطرنشان ساخت: همان طــور که در وصیت نامه‌‌ی حضرت امــام نیز آمـده است زمانی که دشمن از اقدامات شما شـاد شد یعنی آن اقداماتی که انجام گرفته شده علیه مملکت و جمهوری اسلامی است و ملت مـاهم اصلا راضی نیستند کـاری را انجام دهند که به ضرر مملکت و اسلام باشد تا دشمن بتواند از آن استفاده کند ولی این سبب نمی‌شود که ما در اصل ماجرا قصور کنیم.

بیگی در پایان با بیان اینکه انتظار می‌رود دستگاه دیپلماسی به گونه‌‌ای رفتار کند که برجام دستاویزی برای زیاده خواهی‌‌ها نشود، عنوان کرد: این موضوع از جمله مسائلی است که باید در چهارچوب موضوعات ملی رسیدگی شود و هیچ بیگانه‌‌ای حق ورود و دخالت به موضوعات داخلی را ندارد و دستگاه دیپلماسی باید دسترسی بیگانگان و مخالفان را به این موضوع به حداقل برساند.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها