• کدخبر: 52764
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۳۴ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۳
  • چاپ خبــر
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

بزرگترین معضل اقتصادی کشور ناکارآمدی نظام بانکی و بیکاری جوانان است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که مشکلات اقتصادی و بیکاری جوانان از معضلات جدی امروز جامعه است، گفت: مردم در انتظار عملی شدن شعارهای پیش از انتخابات دولت هستند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرهاد فلاحتی ، عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه تحلیلی آفتاب ری، با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم قم، اظهار داشت: توجه و برنامه‌ریزی سه قوه برای رفع مشکلات موجود امری لازم و ضروری است.

وی گفت: امروز مسؤولان باید از گفتار درمانی خارج شده و در میدان عمل با ایجاد اقتصاد مقاومتی به رفع مشکلات مردم اقدام کنند.

عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که رهبر معظم انقلاب چندین سال پیاپی است که تاکید اکیدی به اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی دارند، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب شاکله اقتصاد مقاومتی را نیز مشخص کردند؛ بنابراین اگر مسؤولان به موقع به این مهم توجه می‌کردند و با اجتناب از سیاست زدگی در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی گام برمی‌داشتند به طور قطع رضایت‌مندی مردم بیش از این بود که امروز ما مشاهده می‌کنیم.

وی با تاکید بر این‌که دولت باید متعهد به وعده‌ها و قول‌هایی باشد که در شعارهای انتخاباتی به مردم وعده داد، افزود: دولت در شعارها و مناظرات انتخاباتی خودشان مدام سخن از اشتغالزایی، رونق تولید، سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی و استفاده از همه ظرفیت‌ها داشتند و امروز یکسال از عمر دولت دوازدهم می‌گذرد و مردم انتظار دارند عملی شدن آن وعده‌ها را مشاهده کنند.

فلاحتی بیان داشت: امروز مساله بیکاری جوانان و بحث ناکارآمدی نظام بانکی در جمع آوری پول مردم و مشکلاتی که ایجاد کرده به عنوان یک معضل به شمار می‌رود، شما تصور کنید موسسات مالی و اعتباری بیش از چند سال است که با بی‌توجهی دولت مردانمان به این روز افتاده، پدیده شاندیز در مشهد مقدس بیش از ۱۳۰ هزار فرد و یا خانواده را درگیر خودش دارد و رها شده است و گزارشاتی که روی کاغذ می‌آید و به مجلس داده می‌شود به وزرا می‌رسد عملا هیچ کدام از آنان تا به امروز به نتیجه واقعی نرسیده است تا رضایتمندی مردم را به دنبال داشته باشد.

وی اضافه کرد: بنابراین امید است که تذکرات هوشمندانه رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیرشان که در جمع هزاران نفر از مردم ولایتمدار قم داشتند سبب شود دولت عزم جدی را در برنامه‌های دراز مدت و کوتاه مدت برای رفع مشکلات اقتصادی مردم داشته باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر این‌که رفع مشکلات مردم امری ناممکن نیست که ما تجربه آن را نداشته باشیم، گفت: به طور قطع با توجه به توانمندی‌ها و ساختارهای داخلی و بومی می‌توان از همه تخصص‌های موجود در کشور بهره برد و رشد و تعالی کشور را توسعه داد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: استفاده از این ظرفیت‌ها نیاز به برنامه‌ریزی جدی دارد و امید است در شرایط موجود دولت محترم به‌عنوان قوه مجریه و مسئول اجرای قوانین با عملکردی جدی تألم مردم را کاهش دهد.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها