• کدخبر: 52809
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۲۳ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۴
  • چاپ خبــر
در گفتگو با یک روانشناس و استاد دانشگاه مطرح شد؛

راه های درمان شب ادراری کودکان پیش پای والدین

کافی اظهار داشت: علل شب ادرای به دو دسته ی عوامل عضوی و عوامل فیزیکی و روانی تقسیم می شود که از عوامل عضوی می توان به کامل نشدن دستگاه عصبی، ضایعات وعفونت مجاری ادرای واز علل روانی به ترس، استرس، کشمکش خانوادگی و بد رفتاری والدین اشاره کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دکتر علیرضا کافی روان شناس واستاد دانشگاه در گفت و گو با آناخبر اظهار داشت: شب ادراری عبارت است از تخلیه مکرر و بی اراده ی ادرار بعد از سه سالگی که هنگام شب یا روز اتفاق می افتد.

وی ادامه داد: بر اساس مطالعات صورت گرفته حدود ۵۰ درصد کودکان در سن دو سالگی و ۸۵ در صد در سه سالگی و ۹۰ درصد در چهار سالگی می توانند ادرار خود را در طول روز کنترل کنند.
کافی افزود: علل شب ادرای به دو دسته ی عوامل عضوی و عوامل فیزیکی و روانی تقسیم می شود که از عوامل عضوی می توان به کامل نشدن دستگاه عصبی، ضایعات وعفونت مجاری ادرای واز علل روانی به ترس، استرس، کشمکش خانوادگی و بد رفتاری والدین اشاره کرد.
این روان شناس با اشاره به راه های درمان شب ادراری ابراز داشت: اگر کودک شما پس از یک دوره ی چند هفته ای یا چند ماهه که دیگر خودش را خیس نمی کرد ناگهان دچار شب ادراری شده علت می تواند هیجانات ومشکلات عاطفی باشد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: والدین باید در این مواقع رفتاری مثبت وخونسرد داشته باشند چرا که بیداد و عصبانیت مشکل او را حل نکرده بلکه به شدت آن می افزاید.

 

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها