• کدخبر: 52877
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۱۲ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۴
  • چاپ خبــر
کارشناس حوزه نفت مطرح کرد؛

شرایط حادثه نفت کش برای تسلط بر آن آسان نیست/ احتمال پایین زنده بودن افراد بر اثر انتشار گاز کشنده

کارشناس حوزه نفت با اشاره به پیگیر بودن مسئولان ایرانی برای یافتن سرنشینان نفت کش ایرانی، گفت: با توجه به کشنده بودن گاز ناشی از انفجار، احتمال زنده بودن افراد خیلی کم است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد علی فلاح در گفتگو با صبح توس؛ در مورد حادثه نفت کش ایرانی اظهار کرد: روز شنبه هفته گذشته ۱۶ دی ماه کشتی ایرانی با یک کشتی چینی در سواحل شرق چین تصادف کرد که کشتی میعانات گازی به وزن ۱۳۶ هزار تن حمل می کرده که معادل یک میلیون بشکه بوده است.

 

وی افزود: این میعانات گازی نقطه اکتان پایینی دارند و خیلی زود مشتعل می شوند.

 

این کارشناس حوزه نفت گفت: مسئولان پیگیر وضعیت جان ۳۰ نفر ایرانی و دو نفر بنگلادشی هستند و جمعی از تکاوران برای کمک رسانی در موضوع تجسس و نجات حضور یافته اند.

 

وی با بیان اینکه نفتکش ایرانی در آب‌های چین که دچار حریق شده هم‌اکنون در حال امدادرسانی توسط تیم‌های امداد و نجات مشترک ایران و چین است، افزود: با توجه به کشنده بودن گاز ناشی از انفجار، احتمال زنده بودن افراد خیلی کم است.

 

فلاح تصریح کرد: در پی این حادثه ۳۲ نفر از خدمه این کشتی ناپدید و سرنوشت آنان تاکنون نامعلوم گزارش شده است که البته شرایط و فیزیک حادثه نفت کش شرایطی راحت و سهل الوصول برای تسلط بر آن نبوده است.

 

وی ضمن ابراز امیدواری از حضور تکاوران ارتش افزود: چهار پیکر تاکنون خارج شده است.

 

این کارشناس حوزه نفت ضمن اشاره به بهره گیری از تمام پتانسیل ها در راستای کمک رسانی و نجات خدمه نفت کش، خاطرنشان کرد: رئیس جمهور تیمی را ویژه این موضوع به کار گرفته است که قطعا چنانچه تعلل در امدارسانی بوده باشد با آن برخورد و تصمیم برای عدم تکرار آن اخذ می شود.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها