• کدخبر: 52893
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۳۱ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
  • چاپ خبــر
رئیس اداره کار دهاقان خبرداد؛

معافیت دوساله پرداخت سهم کارفرما برای استفاده کنندگان از طرح کاروزی

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان دهاقان گفت: طرح کارورزی ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار، به منظور آشنایی با محیط کار و روابط اجتماعی در محیط کار است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، علی ذوالفقاری پیش از ظهر امروز در جلسه ای که به منظور تسهیلات اشتغال در حوزه فرهنگ و هنر در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، با اشاره به اجرای طرح کارورزی در شهرستان دهاقان اظهار کرد: این طرح ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار است که به مدت سه، شش و ۹ ماه در مراکز کارورزی به فعالیت می پردازند.
رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان دهاقان خاطرنشان کرد: چنانچه فرد یا افرادی در طرح کارورزی شرکت کنند دولت ماهیانه مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به عنوان حقوق به آنها پرداخت می کند.
وی از معافیت بیمه ای سهم کارفرما هایی که از طرح کارورزی استفاده می کنند خبر داد و اظهار کرد: بعد از مدت مشخصی که در طرح کارورزی اشاره شد چنانچه کارفرما، کارورز را بکارگیری کنند دولت به مدت دو سال سهم بیمه کارفرما مربوط به بیمه شخص کارورز را پرداخت می کند.
ذوالفقاری با اشاره به طرح تکاپو یا تسهیلات فراگیر افزود: طرح تکاپو یا تسهیلات فراگیر ویژه کارهای ایجادی، توسعه ای و سرمایه در گردش است که دولت ۲ الی شش درصد یارانه آن را پرداخت می کند.
رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان دهاقان تصریح کرد: طرح تسهیلات فراگیر با سود ۱۸ درصد پرداخت می شود که تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان با امضاء رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان دهاقان و بالاتر از مبلغ فوق با امضاء اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان اصفهان صورت می گیرد.
وی همچنین از پرداخت وام های روستایی به متقاضیان خبر داد و افزود: این طرح در روستاها و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر اجرا و فقط به منظور ایجاد اشتغال پرداخت می شود.
ذوالفقاری از پرداخت وام های طرح روستایی با سود شش درصد و و سهم آورده ۳۰ درصد توسط متقاضیان خبر داد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه گفت: با توجه به مشکلات زیاد کشورها برای رسیدن به توسعه اقتصادی وجود دارد، رشد بی رویه جمعیت، بیکاری، پایین بودن سطح درآمد، نبود منابع مالی کافی برای سرمایه در گردش و توسعه مشاغل از جمله مشکلات حوزه اقتصادی است.
سعید طبیبیان افزود: بهترین راه برای توسعه صنایع کوچک و همچنین حذف واسطه و عرضه مستقیم کالا ، راه اندازی بازارچه صنایع دستی در دهاقان است.

 

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها