• کدخبر: 53293
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۱۷ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱
  • چاپ خبــر
در مراسمی به مناسبت ارتحال حجت الاسلام مهدی مظاهری مطرح شد؛

دارالقرآن توسط حجت الاسلام مهدی مظاهری باب شد و در کشور رونق گرفت/ مرحوم مظاهری در ساخت دارالقرآن کریم دهاقان نقس بسزایی داشت

مدیرعامل دارالقرآن کریم دهاقان گفت: حجت الاسلام مهدی مطاهری یکی از روحانیون برجسته بود که در فعالیت های اجتماعی ید طولانی داشت و توانست با عمر با برکت خود و انجام کارهایی از جمله تأسیس دارالقرآن، دانشگاه معارف و قرآن، خیریه ها و مؤسسات فرهنگی و … آثار بزرگی از خود بر جای بگذارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، دارالقرآن کریم دهاقان به مناسبت ارتحال عالم ربانی حجت الاسلام مهدی مظاهری صبح امروز مراسم قرائت قرآن کریم به منظور بزرگداشت یاد و خاطره آن مرحوم در دارالقرآن این شهرستان برگزار کرد.

حجت الاسلام علیرضا اسماعیلی در این مراسم با اشاره به خدمات مرحوم حجت الاسلام مهدی مظاهری در حوزه های مختلف افزود: حجت الاسلام مظاهری در عرصه های مختلف فرهنگی و اجتماعی حضور فعال داشت که از جمله این فعالیت ها می توان به تأسیس دارالقرآن، دانشگاه قرآن و معارف و راه اندازی خیریه ها اشاره کرد.

مدیر عامل دارالقرآن کریم دهاقان خاطرنشان کرد: وی در همه عمر خود به گسترش مسائل دینی و قرآنی اهتمام می ورزید تا جایی که دارالقرآن کریم در اصفهان توسط  او  راه اندازی شد و پس از مدتی در کل کشور رونق گرفت.

وی با تبیین نقش حجت الاسلام مظاهری در ساخت دارالقرآن کریم دهاقان و اعتبار بخشی به این مجموعه تصریح کرد: هر کس با حضور در دارالقرآن کریم، قرآن را فرا گیرد و بخواند در ثوابش شریک است، باید بدانیم ثواب مثل آئینه است که هر کس حرکت کند آن حرکت را منعکس می کند.

استاد حوزه و دانشگاه با تأکید بر اینکه باید فرصت ها را از دست ندهیم و از ظرفیت های موجود استفاده کنیم افزود: کمک به ترویج قرآن از همه کارها ثوابش بیشتر است و در این مسیر باید جوانان که بهترین سرمایه های جامعه هستند را دریابیم و آنها را در تعلیم فرهنگ قرآنی یاری کنیم.

حجت الاسلام اسماعیلی اظهار کرد: حجت الاسلام مظاهری در سخنانش می گفت: «تا سر حال هستید و پول دارید و می توانید کمک کنید وگرنه روزی می آید که حال ندارید و اگر هم متمکن باشید نمی توانید برای آخرتتان کار کنید»، وی همیشه با شوخ طبعی مردم را بمنظور کمک به امورات قرآنی تشویق می کرد.

 

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها